Stopy

Zazwyczaj przyczyny cuchnących, spoconych stóp są dość oczywiste: kwestia higieny, nieodpowiedniego obuwia czy skarpet, grzybica. Nie musi jednak ta być. Pamiętaj, że za krępującym zapachem, który zwala z nóg otoczenie, może się kryć poważna choroba ogólnoustrojowa, na przykład nerek.
Spuchnięte stopy to dramat niejednej osoby. Odczuwają to zwłaszcza kobiety, które latem chcą założyć ulubione buty. Problem najbardziej uwidacznia się przy sandałkach, czy innych odkrytych butach. Jest na to skuteczna rada, stosowana jeszcze przez nasze babcie, a mianowicie woda z octem jabłkowym.
Zmęczone nogi to problem, który pojawia się nie tylko w trakcie letnich dni - ale to zazwyczaj właśnie o tej porze roku najsilniej go odczuwamy. I to nie tylko po długim chodzeniu czy intensywnych ćwiczeniach. Nawet jeśli w ciągu dnia poruszasz się głównie samochodem, lub prowadzisz siedzący tryb życia, po kilku godzinach również mogą być opuchnięte i obolałe. Jak je ukoić?
Klapki i sandały to częsty wybór jeśli chodzi o obuwie w najcieplejszym okresie roku. Niestety, mogą one nie być dobre dla naszych stóp. Są jednym z powodów pękających pięt. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pomogą z tym problemem.
Na popękane pięty często nakładamy krem i liczymy, że skóra się nawilży, a problem zniknie. Niestety tak się nie dzieje. Gorszym rozwiązaniem jest jednak korzystanie z pumeksu i uporczywe ścieranie grubej i suchej skóry w nadziei, że tym razem stopy będą piękne. W ten sposób powstaje błędne koło, ale można temu zapobiec. Mamy pewną radę.
Nie zawsze umiemy we właściwy sposób identyfikować istniejące problemy skórne. Szczególnie to, co dzieje się na stopach może umknąć uwadze lub być niewłaściwie interpretowane. Jeśli na stopie mamy twarde, szorstkie i bolące „coś”, to nie zawsze jest odcisk. Co to może być i co można z tym zrobić?
Opuchlizna nóg jest problemem, który zazwyczaj nasila się w upalne dni. Dotyczy on w szczególności osób prowadzących siedzący tryb życia i tych, którzy przez wiele godzin dziennie pozostają w pozycji stojącej. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam poradzić sobie z obrzękiem i bólem nóg.
Przesuszona i popękana skóra to zmora niejednej osoby. Przykładem są choćby pięty czy przestrzeń między palcami dłoni. Pomocna może być pewna maść, o której niewiele się mówi, a która ma szansę przynieść ulgę w różnych sytuacjach.
Za oknami słońce, a stopy po zimie nie prezentują się najlepiej? Problematyczna, gruba i popękana skóra pięt wymaga kompleksowej pielęgnacji, ale zanim założysz szpilki czy klapeczki masz szansę poprawić swój wygląd. Wystarczy prosty, domowy zabieg, który zmiękczy skórę.
W pogoni za idealnym wyglądem stóp często zwracamy się ku drogim zabiegom kosmetycznym w salonach spa. Jednakże istnieje alternatywa, która może zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze, a przy tym zapewnić równie doskonałe efekty. Mowa tu o maści do pięt, która za jedyne 14 zł obiecuje efekty porównywalne z profesjonalnym spa.
Jak pozbyć się odcisków na stopach? Wystarczyło, że za oknem pojawiło się trochę słońca, aby to pytanie powróciło. Niestety, większość z nas zimą zaniedbuje pielęgnację stóp, a gdy piękna pogoda wraca, rozpaczliwie szukamy najlepszych sposobów na ich ratunek. Tymczasem odciski warto usuwać na bieżąco, bo to nie tylko problem estetyczny.
W dobie poszukiwań naturalnych metod pielęgnacji ciała, domowe sposoby na różne dolegliwości skórne cieszą się dużym zainteresowaniem. Jednym z takich odkryć jest kąpiel stóp w roztworze octu i sody. Ta prosta, a jednocześnie efektywna metoda, wraca do łask jako sekret zdrowych, pięknych stóp bez konieczności wydawania fortuny na wizyty u specjalistów.