Rozstępy

Rozstępy wyjątkowo martwią przyszłe mamy. Dlaczego się pojawiają, jak można im zapobiec, i co zrobić, kiedy nie uda się ich powstrzymać? Odpowiadamy na pytania o rozstępy, które najczęściej pojawiają się w listach do redakcji.
Na rozstępy po ciąży narzeka ponad 60 proc. świeżo upieczonych mam. Dobra wiadomość jest taka, że możesz znacznie zmniejszyć ryzyko ich pojawienia się. Kontroluj swoją wagę, przejdź na specjalną dietę, wcieraj kremy i peelingi oraz masuj. To wszystko pomoże uniknąć rozstępów.
Rozstępy to poprzeczne pręgi, które pojawiają się na udach, brzuchu, piersiach, czy pośladkach. Co ważne, sposoby pozbywania się rozstępów nie zależą od ich umiejscowienia, a rozległości i zaawansowania. Poznaj metody usuwania rozstępów i zdecyduj, jak chcesz się pozbyć rozstępów!
Rozstępy na plecach dotyczą głównie chłopców w okresie dojrzewania i wzrostu. Jeśli będą zaniedbane - pozostaną do końca życia. Charakterystyczne pręgi tworzą się po bokach i w dolnej części pleców. Na początku są różowe, ale z czasem zmieniają kolor na biały i zaczynają przypominać długie blizny. Dlaczego na plecach powstają rozstępy i jakie metody najskuteczniej je eliminują?
Rozstępy to najczęstszy problem estetyczny, jakiego obawiają się młode mamy. W widoczny sposób zmieniają one bowiem wygląd i strukturę skóry, pozostawiając trwałe i trudne do usunięcia ślady. Nieestetyczne zmiany tworzą się w kilku etapach. Na początku wyglądają jak cienkie, różowe paski, otoczone zdrową skórą.
Dermabrazja to sprawdzony sposób na rozstępy. Dzięki niej pozbędziemy się nie tylko nowo powstałych zmian skórnych, lecz także starych, białych lub perłowych blizn, a nawet szerokich i głębokich rozstępów po ciąży. Sprawdź, jak się pozbyć rozstępów i kiedy wykonać dermabrazję mechaniczną, a kiedy laserową.
Problem rozstępów dotyczy prawie 70 proc. kobiet i ok. 40 proc. mężczyzn! Rozstępy to nieestetyczne, czerwone lub białe prążki. Najczęściej rozstępy występują na brzuchu, biuście, udach i pośladkach, a także obręczy barkowej oraz plecach. Jak skutecznie i trwale zlikwidować rozstępy na skórze?
Ciąża zmienia nie tylko obwód brzucha czy podatność na emocje, ale również – a może przede wszystkim – twoją cerę i ciało. Oczywiście trzeba pamiętać, że nie każda przyszła mama będzie mięć rozstępy i cellulit w zaawansowanym stadium, ale z powodu burzy hormonalnej niemal każda jest na nie narażona. Ponadto kobiety w ciąży, które cierpią na atopowe zapalenie skóry muszą się liczyć z nasileniem objawów.
Rosnący w ciąży brzuch to prawdziwy sprawdzian sprężystości skóry. Najczęstszym problemem, na który narzeka około 80 procent matek, są rozstępy ciążowe. Jak zapobiec tej przykrej dolegliwości? Od kiedy można zacząć stosować preparaty przeciw rozstępom? W jaki sposób nawilżać i uelastyczniać skórę na brzuchu?  
Zaczęły mi się pojawiać fioletowe rozstępy na pośladkach i na plecach. Nie wiem, czym to jest spowodowane, gdyż jestem szczupłą dziewczyną, ważę lekko ponad 50 kg, a mam 167 cm wzrostu. Możliwe że powodem są duże pośladki, przez które mogłyby powstać rozstępy - mój obwód w biodrach wynosi już ponad 91 cm. Jak mogę poradzić sobie z rozstępami, czy one znikną?
Pojawiły się u mnie głównie na pośladkach rozstępy białe - zauważyłam je jakiś rok temu. Nie schudłam ani nie przytyłam, moje waga jest stała, więc nie wiem co mogłoby być przyczyną. Robiłam badania krwi, morfologia, kreatynina, potas, TSH  - wszystkie wyniki są prawidłowe. Wiem, że rozstępy trudno jest całkowicie zlikwidować, jednak proszę mi powiedzieć co może być przyczyną ich powstania?
Mam 19 lat i od długiego czasu zmagam się z rozstępami. Początkowo pojawiały się na pośladkach, w tym momencie są już na prawie całym ich obszarze, stare, bo białe. Oprócz tego zaczynają powstawać mi na całych udach, mam też na kolanach i powstają na piersiach. Są pod pachami i na boczkach. Jestem załamana, moja skóra w tak młodym wieku robi się od tego pomarszczona i jest to brzydkie, wstydzę się ich. Dodam, że nigdy nie miałam problemów z nadwagą, nigdy się nie odchudzałam, jestem osobą szczupłą. Nie wiem, co robić, proszę o poradę.