Włosy

Czy można wyłysieć z powodu kiepskich warunków atmosferycznych? Okazuje się, że tak. Potwierdza to ekspert od wypadania włosów. Pogoda nie jest jedyną przyczyną łysienia.
Ta witamina jest niezbędna do prawidłowego metabolizmu białek, cukrów i tłuszczów. Uczestniczy też w przemianach związanych z gospodarką energetyczną i zapobiega przemęczeniu. Jeśli jest za mało tego związku w organizmie, wtedy można doświadczyć wielu przykrych dolegliwości. Niedobór tej witaminy może przyczynić się do pogorszenia samopoczucia czy obniżenia odporności. Dochodzi też do osłabienia włosów i… przedwczesnego siwienia.
Miliony ludzi na całym świecie doświadczają problemu utraty włosów. Przyczyn może być wiele – od błahych, łatwych do wyeliminowania czynników, po poważne dolegliwości. Naukowcy wciąż badają różne mechanizmy wypadania włosów. Udało im się trafić na nowy trop.
W gabinecie trychologa warto pojawić się, gdy zaczynają wypadać włosy, pojawi się łupież, łojotok. Trycholog bada również miany na skórze głowy, ponieważ zajmuje się diagnostyką i leczeniem włosów i skóry. Dowiedz się, jak wygląda wizyta w profesjonalnym gabinecie trychologa i jakie badania przeprowadza lekarz.
Łupież na marynarce nie wygląda estetycznie. Zamiast strzepywać łupież ukradkiem, rozpocznij sumienną kurację przeciwłupieżową. Ale przedtem poznaj swojego wroga. Łupież pojawia się w wyniku nadmiernej aktywności grzybów na skórze głowy. Jak skutecznie zwalczyć łupież?
Jak myć włosy? Metoda, jaką myjemy włosy jest równie ważna, jak kosmetyki, których używamy. W zależności od sposobu, który wybierzemy, uzyskamy różne efekty i stopień odżywienia włosów. Warto też wiedzieć, jak często myć włosy, by były zdrowe i ładnie wyglądały. Zapoznaj się ze szczegółami!
Włosy tłuste lubią solidne nawilżenie, a zamiast tego są permanentnie przesuszane. Może też popełniasz ten błąd? Dowiedz się, jak powinna wyglądać właściwa pielęgnacja przetłuszczającej się skóry głowy. Sprawdziliśmy, czemu warto olejować ten typ włosów i jak to zrobić.
Czy mycie włosów codziennie to naprawdę bardzo zły pomysł? Ale przecież po to, żeby myć je codziennie stworzono specjalnie szampony do codziennego użycia. Dlatego też pora zmierzyć się z różnymi poglądami na ten temat. Jak często myć włosy, aby im nie szkodzić?
Shannyn Pierce jako nastolatka odkryła pierwsze siwe włosy na swojej głowie. W szkole stała się obiektem drwin i ataków ze strony rówieśników. Notorycznie słyszała, że jest brzydka i wygląda staro. Farbowała włosy, by uniknąć tych przykrych komentarzy. Przez kilkanaście lat walczyła ze swoją genetyką, zanim zaakceptowała to, jak wygląda. Teraz promuje naturalność i mówi, że ma najlepsze włosy w swoim życiu.
To, co dobre dla naszej kondycji i sylwetki, może poważnie zaszkodzić włosom. Okazuje się, że regularne intensywne ćwiczenia na siłowni mogą przyczynić się do ich nadmiernego wypadania. Powodem jest między innymi pobudzenie gospodarki hormonalnej, do jakiego dochodzi w trakcie intensywnego treningu.
Mówi się, że nagminne mycie włosów nie jest wskazane, ponieważ powoduje ich nadmierne przetłuszczanie. Ale duże znaczenie ma też to, o jakiej porze wykonujemy tę czynność pielęgnacyjną. Ma to wpływ nie tylko na ich wygląd, ale także kondycję. Czyli kiedy najlepiej to robić – rano czy wieczorem? Znalezienie tego złotego środka jest tutaj kluczowe.
Upływ czasu pozostawia ślady nie tylko na skórze, lecz również na włosach. To, że się starzeją, można łatwo dostrzec, gdyż zmiany, które o tym świadczą, są dość charakterystyczne. Ale jest też dobra wiadomość: starzenie się włosów można powstrzymać - a nawet częściowo odwrócić te procesy, wyjaśnia trycholog Anna Mackojć.

Włosy – dowiedz się co robić by mieć piękne, zdrowe i lśniące włosy. Jak zatrzymać wypadanie włosów, jak pielęgnować włosy. Włosy przetłuszczające się, włosy suche, włosy mieszane, pielęgnacja włosów. Jak farbować włosy, by im nie zaszkodzić. Choroby, które wpływają na stan, wygląd i kondycję włosów. Zabiegi poprawiające kondycję włosów. Domowe sposoby na elektryzujące się włosy. Jak odżywiać włosy od wewnątrz - naturalne witaminy, minerały oraz suplementy diety, jak wzmocnić włosy. Jakie szampony, odżywki i maski do włosów są najlepsze? Jak prawidłowo suszyć włosy? Co niszczy włosy, jak chronić włosy przed wysoką temperaturą. Jakie są przyczyny wypadania włosów. Jak przyspieszyć porost włosów.