Zmarszczki

Zmarszczki to podłużne zagłębienia na skórze, które pojawiają się wraz z wiekiem. Jednak ich powstawaniu sprzyja nie tylko upływający czas. Jest wiele innych czynników, które często można wyeliminować i . Sprawdź, jakie są rodzaje zmarszczek i ich przyczyny, by wiedzieć, jak choć trochę powstrzymać ich rozwój.
Jak powstają zmarszczki? Na ich pojawianie się wpływają równolegle takie czynniki jak promieniowanie słoneczne, geny, hormony, upływ czasu, ubytki tłuszczu i kości. Zmarszczki są pierwszą oznaką starzenia się skóry. Pojawiają się już około 25. roku życia, a z biegiem czasu jest ich więcej i więcej. Tylko właściwie dlaczego? I co skóra twarzy ma wspólnego ze skórką... jabłka?
Nie zamartwiaj się, jeśli w lustrze ujrzałaś już pierwsze zmarszczki. Zamiast myśleć o chirurgii plastycznej, sięgnij po nieco mniej drastyczne środki. Kremy z antyoksydantami wymiotą wolne rodniki, które są głównymi sprawcami starzenia, a odpowiednia dieta wzmocni skórę od wewnątrz.
Zmarszczki na czole, pionowe albo poziome, raczej nikomu nie dodają uroku. Sprawiają, że nawet młoda dziewczyna wygląda dużo poważniej niż wskazywałaby jej metryka. Poważniej? Powiedzmy wprost – starzej. Zmarszczki na czole dodają lat, dlatego tak bardzo nie chcemy ich mieć - szukamy sposobów, jak im przeciwdziałać, a gdy już się pojawią - jak je zlikwidować. Wszyscy – panowie także! Ale czy zmarszczek na czole można się pozbyć bez użycia skalpela czy botoksu? Istnieje kilka wypróbowanych domowych sposobów!
Zmarszczki to naturalny efekt starzenia się skóry, który jednak można nieco opóźnić. Należy jednak pamiętać, że dbanie o skórę nie polega tylko na doborze właściwego kremu i regularnym oczyszczaniu. Aby opóźnić starzenie i pojawienie się zmarszczek, oprócz odpowiedniej pielęgnacji cery warto zastosować także odpowiednią dietę.
Zmarszczki mimiczne to pierwsze zmarszczki, które mogą zacząć pojawiać się już po 20 roku życia. Odpowiedzialne za nie są ruchy mięśni mimicznych twarzy. Aby ograniczyć ich powstawanie należy przede wszystkim postawić na profilaktykę, z pomocą przyjść mogą też zabiegi wypełniania zmarszczek.
Zmarszczki cię denerwują i chcesz ich się pozbyć? Jeśli boisz się zastrzyków, możesz walczyć ze zmarszczkami sama przy użyciu serum lub kremów i maskować je odpowiednim makijażem. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się zmarszczek bez pomocy inwazyjnych zabiegów.
Cera dojrzała to nie rodzaj, lecz stan skóry, zależny zarówno od wieku jej posiadaczki, jak i rodzaju dotychczasowej pielęgnacji. Jakie kosmetyki najlepiej sprawdzą się w pielęgnacji cery dojrzałej?
Skóra na szyi zdradza Twój wiek? Dobre zabiegi lub kremy stosowane na twarz sprawią, że skóra będzie piękna i gładka, jednak przecież nie tylko twarz świadczy o naszej metryce. Spójrz na zagraniczne gwiazdy – Sophię Loren lub Goldie Hawn – ich wiek zdradza przede wszystkim zwiotczała skóra szyi.
W wypełnianiu zmarszczek najczęściej stosowane są kwas hialuronowy i mniej znany, ale dający długotrwałe efekty kwas polimlekowy. Oba wypełniacze zmarszczek wykorzystywane są w nieco inny sposób, ale każdy z nich jest skuteczny. Który w takim razie wybrać w walce o młodą i piękną skórę?
Jad węża obecnie wykorzystuje się w zabiegach typu "lifting bez skalpela". Wyciąg z jadu węża działa podobnie jak botoks - redukuje zmarszczki, ujędrnia skórę i poprawia owal twarzy. Sprawdź, na czym polega zabieg z użyciem jadu węża i czy rzeczywiście jest on dobrą alternatywą dla botoksu.