Ten wyciąg zdziała cuda na opuchnięte nogi. Naturalne sposoby przegonią zmęczenie

2024-05-06 10:35

Opuchlizna nóg jest problemem, który zazwyczaj nasila się w upalne dni. Dotyczy on w szczególności osób prowadzących siedzący tryb życia i tych, którzy przez wiele godzin dziennie pozostają w pozycji stojącej. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą nam poradzić sobie z obrzękiem i bólem nóg.

Ten wyciąg zdziała cuda na opuchnięte nogi. Naturalne sposoby przegonią zmęczenie
Autor: fot. Getty Images Ten wyciąg zdziała cuda na opuchnięte nogi. Naturalne sposoby przegonią zmęczenie

Opuchlizna i ciężkość nóg. To może być przyczyną

Obrzęk i ból nóg nie jest objawem, który powinno się ignorować. Może wynikać on z siedzącego trybu życia, ponieważ zbyt mała aktywność fizyczne może powodować zaleganie krwi w naczyniach żylnych i zbieranie się płynu w przestrzeniach międzykomórkowych. Wówczas powrót żylny jest utrudniony i zaczyna pojawiać się dyskomfort w postacią opuchlizny, pieczenia podeszwy stopy czy bólu. Obrzęk może być jeden spowodowany rozwijająca się zakrzepicą. Jeśli więc borykamy się z powtarzającym się bólem kończyn, skurczami mięśni i zaczerwienieniem oraz tkliwością - zazwyczaj w jednej kończynie - powinniśmy skonsultować się z lekarzem.

Problem z nogami może również pojawiać się u osób wykonujących pracę w pozycji stojącej. Spowodowane są wówczas rzadkimi zmianami pozycji ciała, ograniczonymi ruchami w obrębie nóg co przyczynia się do powstawania opuchlizny i bólu. Nie można również nie wspomnieć o złej diecie. Mianowicie chodzi o zbyt dużą ilość soli, która może powodować magazynowanie wody przez organizm. Ta później odkłada się w kończynach dolnych. Co więcej, powodować to może również nadmierne spożywanie alkoholu i zbyt mała ilość przyjmowanych płynów. Na szczęście istnieją naturalne sposoby, które mogą nam pomóc w ulżeniu sobie z tym problemem.

Joanna Kurowska zachwycona procesem utraty wagi: „Chudną mi nawet stopy”

Kąpiele dla opuchniętych nóg. Te naturalne metody to strzał w dziesiątkę

Dolegliwości ze strony kończyn dolnych mogą być powodem do sięgnięcia po pomoc. Nie trzeba jednak od razu wydawać kroci na profesjonalne produkty. Naturalne metody również przyniosą nam ulgę i przy okazji pozwolą zaoszczędzić. Wówczas najlepiej będzie sięgnąć po zioła, które można stosować nie tylko zewnętrznie, ale i wewnętrznie. Można z nich przygotować "kąpiele", które szybko i skutecznie pozwolą ulżyć zmęczonym i opuchniętym stopom.

Jednym z nich będzie wyciąg z kory kasztanowca. Ma on właściwości przeciwwysiękowe, przeciwzapalne i ściągające. Dzięki możliwości uszczelnienia naczyń krwionośnych znalazł zastosowanie w łagodzeniu objawów zakrzepicy czy żylaków. Moczenie nóg w wyciągu z kory kasztanowca pozbędzie się uczucia ciężkości i zadziała przeciwbólowo. Wystarczy zalać dwie łyżki wyciągu wodą i zagotować. Całość zostawiamy do ostygnięciu, przecedzamy i następnie moczymy nogi przez około 5 minut.

Świetnie z tymi dolegliwościami pomoże nam również mięta. Wystarczy dodać do około 2 litrów gotującej się wody 2 łyżki suszonych liści mięty. Następnie napar przelewamy do miski i czekamy, aż ostygnie. Woda, w której moczymy stopy powinna być delikatnie ciepła. Taka kąpiel poradzi sobie ze zmęczeniem i obrzękiem stóp.

W łagodzeniu obrzęku pomoże również moczenie stóp w chłodnej wodzie i później zamienienie jej na ciepłą - ważne jest jednak by woda sięgała powyżej linii kostek.

Sonda
Jaki masz kształt stopy?