Tatuaż

Skaryfikacja, czyli blizna na żądanie, to jedna z najbardziej inwazyjnych i nieodwracalnych metod ozdabiania ciała. Decydują się na to tylko odważni i zdeterminowani. Jak wygląda zabieg skaryfikacji krok po kroku i gdzie najlepiej go wykonać?
Tatuaż z henny - jak go zrobić? Jest łatwy do wykonania, dlatego może go wykonać każdy, kto ma artystyczną smykałkę. Tatuaż z henny to doskonała alternatywa dla tradycyjnego tatuażu, bo henna szybko się wymywa i nie pozostawia śladów na skórze. Sprawdź, jak zrobić tatuaż z henny i przygotować ciemną pastę domowym sposobem oraz dowiedz się, ile kosztuje tatuaż z henny.
Tatuaż oka to coraz popularniejsza, ale nie zawsze bezpieczna forma modyfikacji ciała. Wymaga od tatuatora nie tylko precyzji, ale i dokładnej wiedzy, jak go wykonać - tatuaż na oku nie jest przecież tym samym, co na skórze. Dlatego też zarówno decyzja o jego zrobieniu, jak i wybór tatuatora powinny być dobrze przemyślane - mówi Roni, nasz ekspertka - prekursorka wykonywania tatuażu oka w Polsce i Anoxi, która niemal straciła wzrok na skutek nieudanej próby wykonania tatuażu oka.
Stereotyp wytatuowanego recydywisty należy do przeszłości. Tatuaż i przekłuwanie ciała, czyli piercing, są dziś modne nie tylko wśród młodzieży. Ale moda ta wiąże się z wieloma niebezpieczeństwami. Jeśli chcesz sobie zrobić tatuaż albo przekłuć język poszukaj pewnego i sprawdzonego salonu.
Tatuaż powstaje w wyniku wszczepiania za pomocą specjalnej igły pigmentu pod skórę. Ingerencja igły w nasze ciało może nieść za sobą ryzyko zakażenia poważnymi chorobami, w tym żółtaczką i wirusem HIV. Dlatego każdy, kto pragnie ozdobić swoje ciało, powinien znać podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wykonywania tatuażu.
Jak usunąć tatuaż? Jak pozbyć się tej niechcianej już "ozdoby" ciała? To zależy m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, koloru i sposobu wykonania. Skutecznie i w miarę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy wymaga usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych wykonanych na całe życie. Sprawdź, jak usunąć tatuaż i czy można zrobić to samemu, domowymi sposobami.
Kiedy zrobić tatuaż? Najlepiej w czasie, kiedy nasza skóra nie będzie poddawana intensywnemu oddziaływaniu promieni słonecznych. Mogą one bowiem przyczynić się do wyblaknięcia tatuażu, utrudnić proces gojenia, a nawet doprowadzić do poważnych dolegliwości zdrowotnych, np. zapalenia płuc i krwi. Sprawdź, o jakiej porze roku najlepiej wykonać "dziarę" i czy tatuaż można zrobić latem.
Twój tatuaż się nie goi? Nawet największa dbałość o sterylność podczas wykonywania tatuażu nie zapewni nam pełnego bezpieczeństwa, jeśli po wyjściu z salonu nie będziemy przestrzegać pewnych zasad higieny. Sprawdź, co robić, gdy świeży tatuaż się nie goi i jak go prawidłowo pielęgnować.
Usuwanie tatuażu laserem to najpopularniejszy sposób pozbycia się niechcianej ozdoby ze skóry. Jak przebiega zabieg wywabiania tatuażu laserem? Czy zostają blizny? I czy każdy tatuaż można usunąć? Odpowiadamy na pytania dotyczące procedury!