Zła kondycja skóry u 36-letniej kobiety [Porada eksperta]

2014-10-29 8:33

Mam 36 lat, ale moja skóra ma chyba dużo więcej.Nie mam zmarszczek, przynajmniej bardzo widocznych, ale mam za to bardzo wyraźnie zaznaczone bruzdy od nosa do kącików ust. Mam również plamy pigmentacyjne nad górną wargą. Pod oczami mam bardzo wiotką skórę. Chciałam zapytać, czy mogę stosować kremy 50+? Wiem, że nie jest to wskazane, ale przecież można mieć 40 lat, a organizm (w tym skóra), ma 50.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

By poprawić kondycję skóry proponuję zrobić serię zabiegów napinających skórę. W tym celu proszę się udać do profesjonalistów, by osobiście ocenili stan skóry i dobrali odpowiednia dla pani terapię. Krem 50+ nie jest odpowiednim kremem dla pani wieku. Osoba wykonująca zabieg poleci pani dobry krem, który podtrzyma efekty zabiegów.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta