Jak uchronić cerę przed działaniem chlorowanej wody w basenie? [Porada eksperta]

2014-10-29 8:46

Niedawno zaczęłam w ramach rehabilitacji kilka razy w tygodniu chodzić na basen. Nie miałam do tej pory dużych problemów z cerą (stosuję tylko kosmetyki organiczne). Już po kilku wizytach na basenie mam twarz pełną wyprysków, ściągniętą skórę i bardziej widoczne zmarszczki. Czy można jakoś temu zapobiec? Jak chronić i pielęgnować skórę narażoną na kontakt z chlorowaną wodą?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Na basenie jest wiele zanieczyszczeń. Woda chlorowana dodatkowo podrażnia skórę i jest mniej ochraniana. Proszę starać sie jak najmniej dotykać twarz podczas pływania. A po wyjściu z wody dobrze przemyć skórę mleczkiem lub wodą micelarną bądź tonikiem i nawilżać odpowiednio dobranym do pani twarzy kremem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta