Gdzie przechowywać kosmetyki w upalne dni? [Porada eksperta]

2014-05-30 17:02

Jak przechowywać kosmetyki w upał, żeby nie straciły swoich właściwości? Najbardziej zależy mi na kremach, zwłaszcza tych z filtrem 50+, bo boję się, że pod wpływem wysokiej temperatury stracą swoje właściwości i później nie będą dobrze chroniły przed słońcem. Chciałabym również dowiedzieć się, jak przechowywać podkłady, tusze do rzęs, itd. Co z tego mogę trzymać w lodówce? I równie ważne pytanie - jak rozpoznać, że kosmetyk się zepsuł pod wpływem upału?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Kosmetyki są przystosowane i testowane w temperaturze pokojowej. Odradzam latem trzymania kosmetyków na osłonecznionym parapecie, czy noszenia w torebce. Na ulotce każdego z kosmetyków, powinna znaleźć się informacja, w jakiej temperaturze przechowywać produkt.

Kosmetyk jest zepsuty, jeżeli straci swoją pierwotną konsystencję, zapach, kolor lub jego fazy (oddzielą się).

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta