Derma Roller do użytku domowego - czy jest skuteczny? [Porada eksperta]

2014-06-06 14:24

Mam 29 lat i dosyć suchą cerę, już pojawiły mi się zmarszczki. Ostatnio zafascynował mnie temat mezoterapii za pomocą Derma Rollera, więc kupiłem taki o długości 0,5 mm stosując się oczywiście do higieny zabiegu. Sam Roller będę sterylizował w chloraminie T , zamierzam robić zabiegi raz w tygodniu. Nie wiem natomiast jakie substancje najlepiej wprowadzać po zabiegu? Wiem, że retinol w czystej postaci jest bardzo dobry, ale czy mogę go wprowadzać od razu po zabiegach Rollerem? Jeśli tak, to w jakim stężeniu? Czy taki zabieg będzie skuteczny?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Odradzam praktykowanie samodzielnych zabiegów ingerujących w głąb warstw skóry. Tym bardziej z wprowadzeniem jakichkolwiek substancji. Spotykam sie z wieloma przypadkami powikłań po takich zabiegach.

Proponuję udać się do kosmetologa i oddać w ręce profesjonalisty, by sobie przede wszystkim nie zaszkodzić.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta