Łzawienie oczu po zastosowaniu kosmetyków - co robić? [Porada eksperta]

2014-09-09 10:22

Moja mama od lat używała kosmetyków kolorowych, tj. podkłady, kredki do oczu, tusze, które ostatnio zaczęły podrażniać jej oczy. Zaczęła stosować podkłady hypoalergiczne Vichy, AA, podkład mineralny od Serphory i nic jej nie pomogło. Nie chce rezygnować z podkładów, ale zawsze po paru godzinach po użyciu łzawią jej oczy. Jej mama także w jej wieku musiała zrezygnować z malowania z tego powodu.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Łzawienie może być spowodowana z innego powodu. Możliwe, że u mamy są problemy ze wzrokiem, lub jakaś alergia na inne czynniki. Oczy mogą być wysuszone przez tryb pracy. Jeżeli chodzi o podrażnienie w wyniku dostania się kosmetyku to też jest to możliwe, z wiekiem powieki nam opadają skórą wokół oczu, staje się wiotka powodując zwiększenie kontaktu kosmetyku ze śluzówka oka. Wystarczy tylko ograniczyć ilość kosmetyków w okolicy oka, delikatnie nakładać i nie pocierać oka po makijażu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta