Odpowiedni podkład - czy należy go zmieniać? [Porada eksperta]

2014-09-24 16:12

Mam 20 lat rok temu za pomocą dermatologa wyleczyłam trądzik. Teraz jedynie od czasu do czasu pojawią się jakieś wypryski. Już od dłuższego czasu używam wyłącznie kosmetyków aptecznych m.in. podkładów (Pharmaceris i Iwostin), żelu do demakijażu (Physiogel) i kremu do twarzy Eucerin. Nie stosuję żadnych pudrów. Chciałabym wiedzieć, czy należy co jakiś czas zmieniać podkład - czy to wpływa dobrze na cerę czy raczej należy trzymać się jednego sprawdzonego kosmetyku? Jak dopasować podkład? Jaki podkład w aptece w miarę przystępnej cenie jest naprawdę wart polecenia?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Jeżeli cera pozytywnie reaguje na dotychczasowe kosmetyki to należny się tego trzymać;) Apteczne kosmetyki kolorowe są delikatniejsze (jak na skórę 20-latki odpowiednie). Przy zmianie na produkt drogeryjny, który może okazać się za ciężki, mogą powstać niedoskonałości. Natomiast jeżeli sama uznasz, że chcesz spróbować innego kosmetyku przy zakupie zwróć uwagę do jakiego typu cery jest dany podkład.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta