Jakie kosmetyki i zabiegi na cerę naczynkową? [Porada eksperta]

2015-02-19 0:41

Mam problem z cerą naczynkową: od rożnych warunków panujących na dworze i w domu moja twarz nagle robi się cala czerwona, np. na policzkach, okolicy nosa, na skroniach, a także na czole. Czy są jakieś kosmetyki, by temu zaradzić? Byłem u dermatologa, lecz niestety nie był kompetentny i testował na mnie rożne leki, które nie dość, że nie pomogły, to podejrzewam, że zniszczyły mi skórę.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Proponuję zastanowić się nad zakupem kosmetyków zawierających eskulinę, kwas askorbinowy, pochodne związków flawonowych. Gdyby efekt był nadal mało satysfakcjonujący proszę pamiętać o zabiegach z zastosowaniem urządzenia IPL lub nawet lasera erbowo-yagowego.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta