Żel rozjaśniający z kwasami a cera naczynkowa [Porada eksperta]

2015-01-22 21:44

Mam cerę naczynkową. Czy żel firmy Neostrata Hq Skin Lighting będzie odpowiedni do tego typu cery? Nie posiadam widocznych naczynek, zostały zamknięte parę miesięcy temu, ale obawiam się, że żel może w negatywny sposób wpłynąć na cerę naczynkową. Zawiera kwasy, ale chyba nie aż w tak dużym stężeniu. Stosując ten żel chciałbym ujednolicić w miarę koloryt skóry na twarzy. Mam małe, czerwone plamki, które już od bardzo dawna nie chcą zejść - po krostkach, pryszczach, jak i po samej, wydaje mi się, elektrokoagulacji. Jeśli mogłabym prosić również o polecenie kremu/żelu, który by ujednolicił koloryt cery.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Zalecam stosowanie innego środka do mycia twarzy. Ten żel może spowodować podrażnienie tak delikatnej skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta