Effaclar Duo a serum z witaminą C - jak stosować? [Porada eksperta]

2015-01-05 9:39

Chcę stosować Effaclar Duo na dzień, ale też zależy mi na serum z witaminą C jako antyoksydant. W jakiej kolejności powinnam to robić? Najpierw serum, a potem Effaclar, czy odwrotnie? Drugie moje pytanie, to bardziej szuflada anti-ageing. 2 razy w tygodniu stosuję Triacneal Avene na czoło (strefa problematyczna, tłusta, z trądzikiem zaskórnikowym) i na początku bruzdy nosowo-wargowej i nasłuchałam się, że peeling przy tym kosmetyku to zbrodnia. Czy na pewno tak jest? Oczywiście, na dzień używam filtrów UV i chronię się jak mogę przed starzeniem. Wiem, że to nie ma większego znaczenia, ale mam 24 lata, bardzo proszę o poradę.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Serum zawsze stosujemy przed kremem. Proponuje to serum stosować tylko na noc. Stosowanie kremów nie wyklucza peelingowania skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta