Dobór kosmetyków do określonego typu cery [Porada eksperta]

2015-01-10 12:05

Mam na imię Kamila i mam 23 lata. Piszę, bo potrzebuję profesjonalnej porady w wyborze kosmetyków do pielęgnacji i makijażu mojej cery. Jestem posiadaczką cery problemowej. Jest ona wrażliwa, łatwo się czerwieni, czasem piecze. Do tego wszystkiego zmagam się z trądzikiem. Na mojej buzi widoczne są wągry (na nosie, policzkach i czole), krosty występują najczęściej na brodzie. Skóra mojej twarzy często się przesusza, głównie na czole. Jakich powinnam używać kosmetyków, aby polepszyć stan mojej cery? Do jakiej cery powinnam wybierać kosmetyki (z tym mam największy problem, nie wiem do jakiej cery wybierać kosmetyki)? Kolejnym problemem jest wybór odpowiedniego fluidu. Każdy, jaki nałożę na twarz, po nie długim czasie powoduje, że moja buzia błyszczy się w strefie T, ściera się i zostawia plamy na ubraniach. Gdy jestem umalowana cały dzień na mojej buzi pojawiają się nowe krosty. Jaki powinnam używać fluid, który nie będzie powodował powstawania nowych krost, będzie długo trzymał się na mojej twarzy i ogólnie matował i krył wszelkie niedoskonałości? Bardzo proszę o wskazanie nazw kosmetyków, które mogę kupić w aptece czy drogerii, a także takich z salonu.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Z twojego opisu wynika, że masz skórę wrażliwą. Właśnie do tego typy skóry powinnaś kupić kosmetyki. Jesteś młoda, więc proponuję linię do skóry trądzikowej/tłustej. Kosmetyki muszą być delikatne i nie powinny podrażniać twarzy. Radzę udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetologicznego, by osoba kompetentna oceniła faktyczny stan skóry. Wtedy pomoże w doborze kosmetyków.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta