Stosowanie kosmetyków po kuracji światłem IPL [Porada eksperta]

2014-08-28 10:57

Chciałabym się pozbyć zaskórników zamkniętych i prosaków-nigdy nie miałam większego problemu z trądzikiem zaskórnikowym. Od 4 miesięcy nastąpił problem i chciałabym zastosować leczenie światłem IPL -niestety przeczytałam, że nie można stosować kosmetyków (makijażu) po takim zabiegu przez miesiąc. W związku z tym mam pytanie, po jakim zabiegu mogę używać kosmetyków (podkładu)? Czy mikrodermabrazja diamentowa lub korundowa też wyklucza stosowanie przez miesiąc kosmetyków?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Bzdury! Po wymienionych zabiegach można stosować makijaż. Nawet tego samego dnia. Należy tylko zabezpieczyć skórę kremem z filtrem i bazą. Bywa, że jeżeli makijaż nie jest konieczny w dniu wykonania zabiegu to proponuje moim klientkom "dać" skórze odpocząć.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta