Jak stosować kremy do twarzy z retinolem? [Porada eksperta]

2014-09-09 10:05

Bardzo proszę o poradę. Mam 30 lat, skórę mieszaną z rozszerzonymi porami (głównie na policzkach), przebarwieniami posłonecznymi i pierwszymi oznakami starzenia Kupiłam krem z retinolem (Sesderma Retises 0,25%). Producent po trzech miesiącach stosowania zaleca terapię Retises 0,5%. Raz w miesiącu robię zabieg kwasem migdałowym. Niedawno nabyłam również tonik z kwasem migdałowym 5%. Skóra jest po nim lekko zaczerwieniona, ale rano odwdzięcza się jasną , wypoczętą cerą. Jak stosować kremy  do twarzy z retinolem? Czy mogę jednocześnie używać obu produktów? Czy powinnam zrezygnować z peelingu kwasem, raz w miesiącu?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Proszę nie przesadzać z natężeniem zabiegów. Kuracje kwasami w celu poprawy kondycji skóry po lecie zrobić w serii co 2 tygodnie przez 2-3 miesiące, ale należny wykluczyć w tym czasie codzienny retinol. Po zakończeniu leczenia można wrócić do kremu. Wszystko z umiarem, żeby nie szokować skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta