Problemy po depilacji bikini woskiem [Porada eksperta]

2014-08-28 11:00

Witam, 3 dni temu miałam robioną swoją pierwszą depilację woskiem okolic bikini. Skóra jest troszkę obolała i lekko podrażniona, ale w tym akurat nie tkwi problem. Niepokoi mnie jedynie fakt, że jedna warga sromowa jest bardzo czerwona,napuchnięta i twarda szczególnie ku górze mam wrażenie jakbym miała tam jakąś twardą kulkę - przez co sprawia mi to ból przy dotykaniu np. podczas higieny. Smaruję całe bikini kremem z pantenolem aby lekko złagodzić stan po depilacji. Wydaje mi się,że miałam kiedyś do czynienia z takimi objawami i ginekolog powiedział,że to wynik ucisku np. przez zbyt ciasną bieliznę lub pot. Czy mam się niepokoić? Proszę o odpowiedź.

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Jeżeli ten stan utrzymuje się do 24h po woskowaniu to jest to wynikiem podrażnienia po zabiegu. Jeżeli to stwardnienie jest już stałe, dość duże, proponuje zgłosić się do dermatologa.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta