Peeling kawitacyjny - skutki i powikłania [Porada eksperta]

2014-08-28 11:08

Wybrałam się z siostrą na peeling kawitacyjny i oczyszczanie manualne. Ona ma skórę trądzikowa z bliznami, ja - atopową, wrażliwą, z wieloma zaskórniakami na brodzie i czole. Przed oczyszczaniem manualnym nic mnie raczej nie szczypało, ale później było gorzej. Przez pierwsze sekundy każdy preparat mnie palił. Później palenie ustępowało i na końcu kosmetyczka go wtarła. Po dwóch godzinach należało go zmyć. Po zmyciu pojawiły się przerażająco czerwone place w miejscach wyciskania, broda paląca w całości, oczywiście czerwona. Po kilku godzinach broda mnie nadal paliła, a czoło nie bladło. Dzwoniłam do kosmetyczki, ale powiedziała, że żaden z zabiegów nie mógł mnie poparzyć, natomiast podkreślała, że mam bardzo wrażliwą cerę. Czy zrobiłam sobie krzywdę? Jakie są powikłania po zabiegach, którym się poddałam i jakie mogą być ich skutki? Jak teraz powinnam leczyć skórę?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Na skórze atopowej nie wykonuje się tak agresywnych zabiegów. Teraz tylko i wyłącznie można zastosować- Bepanthen krem. Jeśli się nie zagoi proszę skontaktować się z dermatologiem.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta