Jakie profesjonalne zabiegi dla cery mieszanej? [Porada eksperta]

2014-09-24 16:04

Chciałabym wiedzieć, jak pielęgnować cerę mieszaną. Jakich kosmetyków używać (krem na dzień, krem na noc, krem pod oczy, maska, peeling itp.) i jak często? Czym usuwać makijaż? Czy powinno stosować się inne kosmetyki w lato a inne zimą? Chciałabym też zapytać, na jakie zabiegi powinnam iść (oczyszczanie twarzy, mikrodermabrazja itp) i jak często?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Polecam używać kosmetyków do swojego rodzaju cery czyli normalna-mieszana. Kerem na dzień, lekki, powinien posiadać filtry przeciwsłoneczne min SPF15. Krem na noc, bardziej bogaty i odżywczy. Skórę pilingować raz na dwa tygodnie. Demakijaż jest bardzo ważny. Najlepszy do oczyszczenia z makijażu i zanieczyszczeń jest preparat zawierający micele (mleczko, woda). Pora roku nie ma znaczenia. Raz na trzy miesiące polecam zrobić profesjonalny zabieg w gabinecie dostosowany do swojej cery.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta