Czym zastąpić emulgator? [Porada eksperta]

2014-06-16 14:26

Czym można zastąpić emulgator? Jestem zagranicą i nie wiem, gdzie tu kupić takie cudo, dlatego chciałam go czymś zastąpić. Mam kilka półproduktów: ekstrakty, olejek avocado i arganowy, hydrolat różany, betainę, i masło shea. Czy mogę z tych składników zrobić krem do twarzy?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Odradzam samodzielne sporządzanie kremu do twarzy. Przede wszystkim nie zna pani odpowiednich proporcji, by stworzyć kosmetyk odpowiedni do Pani typu cery i wieku. Bez konserwantu krem będzie bezpieczny tylko przez 3 dni. Stworzony przez Panią krem byłby pozbawiony filtrów ochronnych, a to jest najważniejsze w kremach przeznaczonych do twarzy. Jeżeli posiada Pani tyle produktów proponuję zrobienie kosmetyku do ciała, co jest bezpieczniejszą opcją. Jako emulgator można zastosować lecytynę.

Pozdrawiam, mgr Agnieszka Denis, kosmetolog

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta