Usunięcie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym [Porada eksperta]

2014-03-10 18:27

W piątek byłam w gabinecie dermatologicznym aby wygładzic sobie tzw. zmarszczki palacza kwasem hialuronowym. Powiększyła mi się jednak wyraźnie górna warga i tego własnie nie chciałam. Moje pytanie brzmi, czy już tak zostanie? Niezbyt ładnie to wygląda.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Kwas hialuronowy jest substancją, która podlega działaniu enzymu - hialuronidazy, która występuje w naszym organizmie i jest odpowiedzialna za rozkład kwasu. Hialuronidaza rozkłada zarówno naturalny kwas hialrunowy występujący w skórze właściwej,  jak i ten kwas który podawany jest z zewnątrz, jako tzw. "wypełniacz". Proces rozkładu wymaga jednak czasu. W zależności od preparatu który został podany i indywidualnych cech organizmu czas zaniku kwasu waha się od 6 miesięcy do roku.

Może więc Pani albo poczekać aż wypełniacz rozpuści się naturalnie, stosując delikatne masaże okolicy warg połączone z ciepłymi kompresami, bądź udać się do dermatologa wykonującego zabieg i poprosić o rozpuszczenie kwasu za pomocą hialuronidazy pochodzącej z zewnątrz i pozwalającej w bezpieczny sposób usunąć nadmiar wypełniacza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta