Jaki peeling przy cerze naczynkowej i wrażliwej? [Porada eksperta]

2014-06-24 17:24

Moim problemem jest cera naczynkową z bliznami po trądziku. Byłam na konsultacji u dermatologa medycyny estetycznej i polecił mi peeling ziołowy. Czy taki peeling jest dobry przy tego rodzaju cerze? Nadmienię, że moja skóra jest bardzo reaktywna. Stosowałam już peeling migdałowy. Bardzo proszę o odpowiedź.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Peeling powinien zostać w indywidualny sposób dobrany do cery pacjenta. Trudno jest mi polecić Pani konkretny peeling, bez oceny stanu skóry.

Z doświadczenia wiem, że przy reaktywnej, naczynkowej skórze dobrze sprawdza się czysty peeling migdałowy czy jego połączenie z innymi kwasami. Stężenie i ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania efektów ustalana jest podczas konsultacji lekarskiej. Indywidualne jest również przygotowanie skóry do zabiegu czy czas, przez który peeling pozostaje na skórze. W znaczący sposób wpływa to na reakcje skóry, jej podrażnienie i powstający rumień (co jest szczególnie istotne w przypadku cery naczynkowej).

Jeśli chodzi o peeling ziołowy, to znane mi są peelingi, których działanie opiera się na mechanicznym złuszczaniu naskórka. Moim zdaniem nie jest to najlepsze rozwiązanie dla reaktywnej, delikatnej skóry.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta