Derma Roller a chemioterapia [Porada eksperta]

2014-07-12 12:07

Ostatnio dowiedziałam się, że używanie derma rollera może skutecznie pomóc uporać się z bliznami potrądzikowymi. Chciałbym na własną rękę wypróbować ten sposób w domu, jednak wyczytałam, że choroba nowotworowa może być przeciwwskazaniem. Obecnie leczę się na ziarnicę złośliwą przy pomocy chemioterapii. Czy z tego powodu nie mogę używać derma rollera, ani poddać się zabiegowi mezoterapii? Czy z z kolei mikrodermabrazja będzie dla mnie bezpieczna? Bardzo proszę o odpowiedź.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Myślę, że w Pani sytuacji bezpieczniejsza będzie delikatna mikrodermabrazja (np.wodna abrazja), która w mało inwazyjny sposób usunie powierzchowne warstwy naskórka.

Z zabiegami takimi jak derma roller czy mezoterapia radziłabym poczekać do zakończenia procesu leczenia nowotworu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta