Ciemne plamy pod paznokciem [Porada eksperta]

2013-12-02 14:52

Zaniepokoiłam się pewnymi zmianami na paluchach u nóg pod paznokciami. Są czarne, półokrągłe, a dookoła widać promienie przechodzące w brąz. Dziś zauważyłam w podobnym miejscu, ale na drugim paluchu pod paznokciem podobne zmiany. Nie jest to wynik żadnych urazów mechanicznych, ani za ciasnych butów. Dodam, że od jakiegoś czasu biegam i bolą mnie piszczele oraz często mam bardzo zimne nogi, których nie mogę rozgrzać. Proszę o poradę, gdyż przeczytałam na forach, że może to być czerniak. Co mam zrobić?

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Zmiany powinny zostać obejrzane i zdiagnozowane przez specjalistę dermatologa, który po odpowiednim badaniu zaleci dalsze postępowanie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta