Jakie zabiegi na usunięcie śladów po trądziku? [Porada eksperta]

2014-10-29 18:47

Kiedy pojechałam na wakacje miałam mały trądzik i myślałam, że słońce wypali, wiec wystawiałam twarz na słońce. Jednak to mi nie pomogło tylko zaszkodziło. Potem pojawiało się coraz więcej pryszczy, zaczęłam stosować maść skinoren, jednak pryszczy już nie ma (czasem tylko pojawiają się jak wypije alkohol czy mam okres), a pozostały takie czerwone krostki, które pod makijażem są widoczne. Czy mikrodembrazja diamentowa, czy jakiś peeling pomoże z usunięciem tego? Marzę o gładkiej cerze bez potrzeby nakładania tony podkładu.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Osoby cierpiące na problemy z trądzikiem powinny unikać promieni UV, gdyż pod jego wpływem zmiany trądzikowe zaostrzają się, mimo iż początkowo pacjenci odczuwają złudną poprawę wyglądu cery. W pani przypadku dobrze sprawdzą się peelingi chemiczne, które nie tylko usuną zmiany w postaci drobnych przebarwień, ale również będą miały działanie lecznicze zapobiegając powstawaniu nowych zmian. Być może potrzebne będzie również leczenie dermatologiczne w postaci regularnie stosowanych preparatów zewnętrznych. Proszę udać się na konsultację do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta