Łysienie - najskuteczniejsze zabiegi [Porada eksperta]

2014-07-23 16:41

Chciałbym się dowiedzieć, jaki jest najskuteczniejszy zabieg jeśli chodzi o łysienie? ( zakola na czubku głowy) Czy jest możliwość przywrócenia i odrostu włosów? Jaka jest cena takiego zabiegu i ile to trwa? Jak skuteczna jest mezoterapia?

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Łysienie u mężczyzn, najczęściej uwarunkowane genetycznie, jest postępującym procesem, który tak jak w Pana przypadku najczęściej rozpoczyna się od powstawania, tzw. zakoli, czyli ubytków włosów w obrębie płata czołowego i częściowo płatów skroniowych. Na rynku istnieje wiele produktów zapobiegających nadmiernemu wypadaniu włosów.

Z doświadczenia wiem, że z dostępnych metod najlepiej sprawdza się mezoterapia skóry głowy wykonywana z użyciem osocza bogatopłytkowego. Osocze otrzymuje się z krwi własnej pacjenta (pobieranej podczas wizyty w gabinecie lekarskim) i poddaje procesowi wirowania. Otrzymywany produkt bogaty jest w płytki krwi, w których zawarte są czynniki wzrostu. Czynniki wzrostu stymulują komórki macierzyste mieszków włosowych do namnażania, co pobudza wzrost włosa i wydłuża czas, w którym pozostaje w fazie anagenu, czyli aktywnego wzrostu. W zależności od stosowanego systemu wirowania zalecanych jest jeden, bądź kilka zabiegów, po których obserwuje się odrost włosów i zapobieganie ich dalszemu wypadaniu. Leczenie mezoterapią warto wspomóc leczeniem miejscowym z użyciem specjalnych preparatów, przepisywanych na receptę przez lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta