Jak pozbyć się blizn po depilacji? [Porada eksperta]

2014-09-01 20:08

Piszę odnośnie blizn, które zrobiły mi się podczas stosowania depilatora: włoski podczas odrastania zaczęły strasznie wrastać i bez namysłu wyciągałam je igłą, w wyniku czego zrobiły mi się blizny, głównie na łydkach. Chciałam spytać, co mogłabym stosować, aby chociaż w minimalnym stopniu je zredukować. Dodam, że robię peeling różnego rodzaju, ale niestety nie pomaga.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

W przypadku blizn, bardzo dobrze sprawdzają się stosowane w gabinetach medycyny estetycznej peelingi chemiczne. Te stosowane przez lekarza mają odpowiednio wysokie stężenie, które po wykonaniu serii zabiegów (zwykle 4-5) pozwalają na pozbycie się zmian. Ważne jest również intensywne natłuszczanie skóry. Jeśli nadal widoczne są zaczerwienienia, ślady stanu zapalnego należy stosować preparaty zawierające substancje antybakteryjne (siarczan cynku, siarczan miedzi), łagodzące i przyspieszające regenerację naskórka (pantenol, oleje zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe), mające działanie przeciwutleniające (wit. A i E). Stosując w domu i po profesjonalnych zabiegach produkty bogate w te substancje w przyspieszy Pani proces gojenia i zapobiegnie powstawaniu nowych blizn.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta