Krótkie rzęsy - sposób na wydłużenie rzęs [Porada eksperta]

2014-09-01 20:31

Dzień dobry! Mam krótkie rzęsy z natury. Nie są rzadkie ani gęste. Chciałabym, aby były dłuższe, trochę mocniejsze? Czy jest możliwy taki efekt mimo to, że mam je naturalnie krótkie? Czy wystarczą do tego produkty drogeryjne (można znaleźć wiele odżywek do rzęs w sklepach czy aptekach)? A może lekarz mógłby wypisać odpowiednią receptę (gotowy lek bądź lek robiony)? Z góry dziękuję za odpowiedź! Pozdrawiam.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Na rynku istnieje obecnie wiele produktów przyspieszających wzrost rzęs. Od najbardziej popularnych i najdroższych (tych które pierwsze pojawiły się na rynku), po ich polskie i zagraniczne odpowiedniki. Preparaty te zawierają substancje stymulujące porost rzęs jak również składniki pielęgnujące. Uzyskiwane efekty zależą indywidualnie. Indywidualna jest również wrażliwość oczu na zawarte w produktach substancje. U niektórych osób może wystąpić zaczerwienie i pieczenie oczu.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta