Operacja piersi a kontakt ze zwierzętami [Porada eksperta]

2013-11-04 20:21

Moja córka (28 lat) przygotowuje się do operacji piersi. Wszystkie sprawy z koniecznymi badaniami i pozostałymi przygotowaniami do operacji mamy opanowane, lecz niepokoi mnie to, czy przed i po operacją córka może mieć kontakt ze zwierzętami, a dokładnie ze szczurami hodowlanymi? Ma dwa szczury, opiekuje się nimi sama. Nie wiem, czy ich obecność nawet w tym samym pokoju nie wpłynie na prawidłowe warunki higieniczne potrzebne po operacji. Jeden szczur choruje na grzybicę i ma prawdopodobnie raka płuc. Proszę o szybką odpowiedź, żebym mogła coś przeciwdziałać w razie potrzeby.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Nie mając dokładnych informacji o pacjentce, jej stanie zdrowia oraz rodzaju przeprowadzanej operacji, nie mogę udzielić odpowiedzi na Pani pytanie.

Proszę zgłosić się do lekarza przygotowującego córkę do operacji po wskazówki dotyczące właściwego postępowania.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta