Depilacja wąsika w ciąży - co stosować? [Porada eksperta]

2013-12-02 19:07

Jak pozbyć się niechcianych włosków na twarzy? Chodzi o wąsik i brodę. Proszę polecić mi jakiś dobry krem, bo to jest naprawdę uciążliwe. Depilacja laserem nie wchodzi w grę, bo jestem w ciąży. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

W związku z tym, iż jest Pani w ciąży, nie proponowałabym, w celu usunięcia niechcianego owłosienia, stosować preparatów kosmetycznych, typu krem, ze względu na ich nieobojętny dla skóry skład chemiczny.

Zdecydowanie bezpieczniejszą i zarazem bardziej skuteczną metodą będzie depilacja przy użyciu wosku. Pozwoli ona na dłużej zachować gładką skórę w miejscach poddanych zabiegowi, gdyż nie usuwa jedynie zewnętrznej części włosa (jak jest w przypadku kremów), co spowalnia odrost.

W gabinetach profesjonalnych dostępne są różne rodzaje wosków, również skierowane typowo do wrażliwych okolic ciała, dające mniejsze odczucia bólowe. Jego aplikację poprzedza specjalne przygotowanie skóry do zabiegu i odpowiednia pielęgnacja po jej zakończeniu. Jeśli jednak wolałaby Pani wykonać zabieg we własnym zakresie, warto odwiedzić drogerię, gdzie można znaleźć np. plastry pokryte woskiem, do bezpośredniego użytku.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta