Bruzdy pod oczami po zabiegu kwasami AHA [Porada eksperta]

2015-01-08 14:14

Mam 34 lata, około miesiąc temu byłam na zabiegu kwasami AHA 70%. Już 1 dzień po zabiegu miałam opuchnięte oczy, po ok. 10 dniach udałam się do dermatologa, który stwierdził, że jest to reakcja alergiczna, ale nie to mnie martwi. Martwi mnie fakt, że pod oczami utworzyły mi się bruzdy, których wcześniej nie miałam. Miałam piękne oczy, praktycznie bez zmarszczek. Mam pytanie, czy po zakończeniu leczenia moja skóra pod oczami wróci do dawnej kondycji, dawnego wyglądu i czy te bruzdy znikną?

Porada lekarza medycyny estetycznej
Autor: Getty Images

Reakcje, które u pani wystąpiły (obrzęk, zaczerwienie) są normalną reakcją skóry na zastosowanie peelingu chemicznego, zwłaszcza w obrębie delikatnej skóry powiek. Gdy skóra zaczyna się goić powstają strupki, które następnie ulegają procesowi złuszczania dając efekt gładkiej i odmłodzonej skóry. Nie spotkałam się do tej pory z powikłaniem po peelingu chemicznym w postaci bruzdy. Być może wystąpił u pani optyczny efekt złudzenia i wrażenie bruzdy powstało na skutek częściowego zejścia opuchlizny z powieki? Nie wiem, jak okolica oka wygląda teraz. Jeśli zmiana nadal się utrzymuje proszę udać się do lekarza, który wykonywał zabieg.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Marta Fabich-Krok

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Należy do Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty-Aging. Specjalizuje się w wykonywaniu mezoterapii igłowej, peelingów medycznych, zabiegów z użyciem rollera medycznego, a także zabiegów zapobiegających wypadaniu włosów, np. PRP Angel System – z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta