Zabiegi na ciało. Popularne zabiegi na cellulit, rozstępy i wyszczuplanie

2017-05-18 13:02

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu ujędrnianie ciała, wyszczuplanie, redukcję cellulitu a także zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów. Coraz popularniejsze są zabiegi nieinwazyjne, wykorzystujące działanie ultradźwięków lub podciśnienia, po których ciało szybko się regeneruje.

Zabiegi na ciało
Autor: Thinkstockphotos.com Zabiegi medycyny estetycznej są coraz mniej inwazyjne. Wyszczuplanie, redukcja cellulitu, rozstępów i spłycanie blizn wykonuje się metodami, które w niewielkim stopniu ingerują w skórę. To gwarantuje również szybki powrót do codziennych obowiązków.

Spis treści

 1. Zabiegi na ciało - antycellulitowe
 2. Drenaż limfatyczny na cellulit
 3. Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]
 4. Masaż bańką chińską na cellulit
 5. Mezoterapia na cellulit
 6. Endermologia na cellulit
 7. Zabiegi na ciało - rozstępy i blizny
 8. Mezoroller na rozstępy i blizny
 9. Laser ablacyjny na rozstępy
 10. Zabiegi na ciało - wyszczuplające
 11. Liposukcja laserowa wyszczuplająca
 12. Ultradźwięki wyszczuplające

Medycyna estetyczna od lat próbuje rozwiązać uciążliwe problemy związane z gromadzeniem się tkanki tłuszczowej, pojawianiem się rozstępów i wiotczeniem ciała. Obecnie dostępnych jest wiele zabiegów mniej lub bardziej ingerujących w tkankę skórną, których celem jest poprawa wyglądu sylwetki i skóry.

Zabiegi na ciało - antycellulitowe

Cellulit jest jednym z najczęstszych powodów kompleksów u kobiet. Trudności w jego zwalczaniu biorą się z różnorodnych przyczyn jego powstawania, a z „pomarańczową skórką” widoczną na udach czy pośladkach czasem ciężko jest się pogodzić. Aby zredukować cellulit, najważniejsze jest systematyczne działanie dotyczące wielu sfer życia, w tym dobór odpowiedniej diety, ćwiczeń, picie dużych ilości wody dziennie i rezygnacja z palenia papierosów.

Wspomóc walkę z cellulitem można również suplementami przyspieszającymi metabolizm oraz zabiegami medycyny estetycznej. W tej kategorii mamy do wyboru masaże, zabiegi z wykorzystaniem podciśnienia i mezoterapię, aby zmiany były widoczne i trwałe, należy zabiegi wykonywać seriami, a następnie co jakiś czas powtarzać. Warto też pamiętać, że nawet najlepszy efekt osiągnięty w gabinecie szybko zostanie zniwelowany, jeśli o problematyczne partie ciała nie będziemy dbać na co dzień.

Drenaż limfatyczny na cellulit

  Drenaż limfatyczny jest to rodzaj masażu stymulującego przepływ limfy, co ma celu przyspieszenie metabolizmu i usunięcie z organizmu zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn. Podczas drenażu limfatycznego ciało jest uciskane wzdłuż naczyń limfatycznych. Efektem jest przede wszystkim usunięcie obrzęków oraz wyszczuplenie ciała i redukcja cellulitu. Cena: ok. 50- 160 zł.

  Przeciwwskazania: miażdżyca, niedokrwienie, choroby naczyniowe, ciąża, nadciśnienie, stany zapalne naczyń limfatycznych, stany zapalne skóry, żylaki, zaburzenia ciśnienia, zaburzenia pracy serca, nowotwór.

  Jak pozbyć się cellulitu [WIDEO]

  Jak pozbyć się cellulitu?

  Masaż bańką chińską na cellulit

  Masaż bańką chińską to popularny masaż antycellulitowy, wykorzystujący bańki o kilkucentymetrowej średnicy do zasysania skóry w miejscach problematycznych. W wyniku masażu wytwarza się podciśnienie, które pobudza krążenie krwi, przyspiesza przemianę materii i w efekcie poprawia odżywienie skóry, sprawia że jest jędrniejsza, a cellulit mniej widoczny. Masaż bańką chińską należy wykonywać regularnie - najpierw co kilka dni, następnie raz w tygodniu. Cena: ok. 100 – 120 zł.

  Przeciwwskazania: nowotwór, stany zapalne skóry, żylaki, padaczka, krwotoki, hemofilia, krwiaki, kruchość naczyń, tętniaki, wady serca, ciąża, menstruacja, nadciśnienie, obrzęki.

  Mezoterapia na cellulit

  Mezoterapia, a raczej zabieg mezoterapii antycellulitowej, polega na ostrzykiwaniu skóry specjalnym preparatem, który dociera wprost do głębokich warstw skóry. Mezoterapia to popularny zabieg, który w zależności od składników preparatów, może być rozwiązaniem różnych problemów – wiotkość skóry może zostać zniwelowana za pomocą kwasu hialuronowego, zaś z cellulitem walczy się głównie za pomocą kofeiny, która przyspiesza metabolizm. Trwały i widoczny efekt zapewnia seria 8 – 10 zabiegów. Cena: ok. 300 zł.

  Przeciwwskazania: ciąża, laktacja, cukrzyca, stany zapalne, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, choroby krwi, nowotwór, choroby autoimmunologiczne, epilepsja, wirusowe zapalenie wątroby.

  Endermologia na cellulit

  Endermologia jest to popularny zabieg, nastawiony przede wszystkim na walkę z cellulitem. Zabieg polega na masażu za pomocą specjalnego urządzenia wytwarzającego podciśnienie na dużych partiach ciała. Efektem jest stymulacja produkcji kolagenu, ujędrnienie, przyspieszenie krążenia i przemiany materii oraz zmniejszenie obwodów w miejscach problematycznych do 3 cm. Kuracja za pomocą tego urządzenia powinna składać się z 10-12 zabiegów. Cena: ok. 200 zł.

  Przeciwwskazania: nowotwór, ciąża, karmienie piersią, zapalenie żył, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, bielactwo, choroby krwi.

  Zabiegi na ciało - rozstępy i blizny

  Rozstępy pojawiające się często już w okresie intensywnego wzrostu podczas dojrzewania, a także przy nagłych zmianach wagi i w trakcie ciąży, często są postrzegane jako szpecące ciało. Z już powstałymi rozstępami należy walczyć jak najszybciej od momentu ich powstania.Zabiegi medycyny estetycznej mające na celu zmniejszenie widoczności rozstępów, opierają się głównie na stymulowaniu regeneracji ciała i dogłębnej odbudowy skóry w miejscach, gdzie nastąpiło jej spłycenie lub przerwanie jej ciągłości.

   Mezoroller na rozstępy i blizny

   Mezoroller jest w swoich za założeniach podobny do mezoterapii, jednak w tym przypadku używa się głowicy pokrytej igiełkami tytanowymi, którą prowadzi się po określonych partiach skóry objętych rozstępami i bliznami. W ten sposób, w jednym miejscu dochodzi od 1 do 10 tysięcy nakłuć, a każde z nich wprowadza do skóry substancję aktywną stymulującą jej odnowę. Zabieg jest bardzo efektywny i seria 4 – 6 zabiegów wystarczy, aby poprawić koloryt skóry i zmniejszyć widoczność rozstępów. Cena: ok. 350 zł.

   Przeciwwskazania: infekcje skórne, ciąża, karmienie piersią, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

   Laser ablacyjny na rozstępy

   Zabieg laserem ablacyjnym. Laser ablacyjny to taki, który dokonuje mikrouszkodzeń w wewnętrznej warstwie skóry, a przy tym uszkadza zewnętrzną warstwę naskórka. Działanie ciepła powoduje skurczenie się włókien kolagenowych, a uszkodzenia są bodźcem do regeneracji skóry. Laserowe usuwanie rozstępów jest skuteczne, a efektów można się spodziewać już po 3 zabiegach. Skutkami ubocznymi są mocne zaczerwienienia, opuchlizna oraz strupki na skórze. Cena: ok. 300 – 400 zł.

   Przeciwwskazania: nowotwór, niewydolność nerek, cukrzyca, skłonność do powstawania blizn, przyjmowanie antybiotyków, opalenizna, opryszczka, infekcje skórne.

   Zabiegi na ciało - wyszczuplające

   Najpopularniejszym wyszczuplającym zabiegiem na ciało jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, która kojarzy się z inwazyjnym zabiegiem chirurgicznym. Obecnie można wykonać liposukcję przy niewielkiej ingerencji w tkankę skórną, dostępne są także inne zabiegi ujędrniające ciało, które przywracają sylwetce młody wygląd i przyspieszają metabolizm.

   Liposukcja laserowa wyszczuplająca

   Liposukcja laserowa. Podczas zabiegu liposukcji laserowej wykonuje się 2 milimetrowe nacięcie w skórze, do którego wprowadza się sondę emitującą fale. Laser rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która jest jednocześnie odsysana. Drugi laser skierowany jest na zewnętrzną warstwę skóry, aby włókna kolagenowe skróciły się pod wpływem ciepła, a skóra była jędrniejsza i mniej wiotka od razu po zabiegu. Zabieg wykonywany jest pod znieczuleniem miejscowym, daje szybkie i trwałe efekty, a okres rekonwalescencji po nim trwa ok. 3 dni. Cena: ok. 3000 – 5000 zł.

   Przeciwwskazania: padaczka, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, wątroby i tarczycy, zaburzenia krzepliwości krwi.

   Ultradźwięki wyszczuplające

   Zabieg ultradźwiękami polega na emitowaniu dźwięków o niskiej częstotliwości, które docierają w głąb skóry, podgrzewając ją do 42- 44 st. C. Efektem jest trwałe zniszczenie komórek tłuszczowych. Zabieg należy łączyć z drenażem limfatycznym, aby usuwać z organizmu zbędne produkty przemiany materii. Kuracja powinna obejmować 3-6 zabiegów wykonywanych co tydzień. Skutkiem ubocznym zabiegu jest zaczerwienienie utrzymujące się przez kilka dni. Cena: ok. 900 zł.

   Przeciwwskazania: stan zapalny skóry, epilepsja, ciąża i laktacja, nowotwór, przerwanie ciągłości skóry, infekcje bakteryjne i wirusowe.