Zrób to sama - DIY
Maseczka na twarz jest jedną z najstarszych metod pielęgnacji skóry. Nawet dziś trudno znaleźć skuteczniejszy sposób odświeżenia i odżywienia skóry. Trzeba tylko dobrać odpowiednią maseczkę na twarz do swojego rodzaju cery. Sprawdź, jak wykonać domową maseczkę do cery tłustej, mieszanej, suchej i wrażliwej.
Kawa pobudza, kawa odchudza i... redukuje cellulit. Zawarta w kawie kofeina ma zbawienny wpływ na pomarańczową skórkę i wiotką skórę. Regularnie stosując peelingi kawowe ograniczysz widoczność cellulitu, poprawisz jakość skóry i zredukujesz drobne zaczerwienienia. Dlatego po wypiciu porannej kawy pomyśl o orzeźwiającym prysznicu połączonym ze zdrowym peelingiem.
Kurkuma ma wspaniałe właściwości zdrowotne i kosmetyczne. Od wieków wykorzystywana była do produkcji domowych kosmetyków, w szczególności pielęgnujących masek do twarzy. Maseczka do twarzy z kurkumy działa antybakteryjnie, koi podrażnienia, rozjaśnia, wyrównuje koloryt i delikatnie złuszcza. To uniwersalny kosmetyk do wszystkich typów skóry.
Odżywka do włosów - przepis na jej domową wersję znały kiedyś wszystkie kobiety. Na taką odżywkę do włosów składała się mieszanka octu, jaj i piwa. Jeśli po umyciu włosów twoja skóra swędzi i jest podrażniona, warto odstawić sklepowe specyfiki i wypróbować sprawdzony sposób na oczyszczanie i odżywianie włosów. Domowa odżywka do włosów to również tania i szybka metoda pielęgnacji. Sprawdź, jak ją zrobić!
Domowy samoopalacz musi barwić skórę i ją nawilżać. Dlatego najlepiej go wykonać z naturalnych składników - kawy, herbaty, kakao i olejów naturalnych. Domowy samoopalacz jest alternatywą dla alergików, osób z wrażliwą skórą i tych, którzy szukają sposobów na bezpieczną i naturalną opaleniznę. Sprawdź przepisy na domowe samoopalacze.
Glinka zielona ma właściwości antybakteryjne, dlatego szczególnie polecana jest posiadaczkom cer problematycznych. Maseczka z glinką zieloną matuje, wygładza cerę, działa antyseptycznie i zapobiega pojawianiu się niedoskonałości. Sprawdź, jak przygotować maseczkę na bazie zielonej glinki.
Peeling enzymatyczny skutecznie złuszcza skórę, dzięki czemu jest gładka i oczyszczona. Nie jest jednak tak drastyczny jak popularny peeling ziarnisty. Peeling enzymatyczny występuje w formie maseczki, nie trzeba w związku z tym niepotrzebnie pocierać skóry. To rozwiązanie szczególnie dobre dla skóry wrażliwej, naczynkowej, trądzikowej. Dowiedz się, jakie działanie ma peeling enzymatyczny i jak wykonać domowy peeling enzymatyczny.
Maseczka z żelatyny to prosty, zdrowy, a do tego bardzo tani sposób na uzyskanie gładkiej i promiennej cery w pół godziny. Maseczka z żelatyny oczyszcza pory, wzmacnia naczynia krwionośne i ujędrnia skórę, a wszystko dzięki kolagenowi i witaminom, w które obfituje żelatyna. Jak wykonać maseczkę z żelatyny? Podajemy sprawdzone przepisy przy wykorzystaniu żelatyny i mleka, miodu, węgla, cytryny, zielonej herbaty i mąki kukurydzianej.
Maseczka z miodu to pomysł na domowy, tani kosmetyk. Miód działa antybakteryjnie i odkażająco, ale dodatkowo nawilża skórę. Maseczkę z miodu mogą stosować zarówno osoby ze skórą trądzikową, tłustą i mieszaną, jak i posiadacze wrażliwej cery. Aby czerpać z drogocennych właściwości miodu, do przygotowania domowych kosmetyków najlepiej używać dobrej jakości miodów ze sprawdzonych źródeł.
Soda oczyszczona to środek o niezliczonej ilości zastosowań. Znana z kuchni i łazienki, soda oczyszczona jest również stosowana w kosmetyce. Domowe kosmetyki z sodą mają za zadanie oczyszczać skórę i usuwać martwe komórki naskórka. Soda silnie oczyszcza i wysusza, dlatego nie może z niej korzystać każdy. Dowiedz się więcej na temat kosmetycznych właściwości sody oczyszczonej.
Peeling do rąk pobudza krążenie krwi, poprawia koloryt skóry, ujędrnia ją i wygładza. Naturalne oleje i natłuszczające masła dodane do peelingu, nawilżają skórę dłoni, która często wysusza się i pęka. Peeling do rąk najlepiej wykonywać raz w tygodniu, by zawsze cieszyć się nienagannie gładką i piękną skórą. Sprawdź przepisy na domowe peelingi do rąk.
Znasz węgiel aktywny? To czarne pastylki, które kupujesz, gdy masz problemy z żołądkiem. Po wyleczeniu zatrucia pokarmowego węgiel ląduje na dnie apteczki, a może okazać się przydatny w kosmetyczce. Maseczka z węgla aktywnego sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery trądzikowej, z zaskórnikami, tłustej i naznaczonej przebarwieniami. Sprawdź przepis na czarną maseczkę z węgla.
Czarna maseczka przyciąga zanieczyszczenia skóry jak magnes - to głównie zasługa węgla aktywnego i oczyszczającej glinki. Ten domowy kosmetyk sprawdza się doskonale w oczyszczaniu skóry z wągrów. Pozostawia twarz gładką, a pory ściągnięte. Stosowana regularnie może w znacznym stopniu poprawić kondycję cery. Dowiedz się, jak zrobić domową maskę na wągry.
Peeling ust utrzymuje delikatną skórę naturalnie miękką i gładką. Regularny peeling wyrównuje koloryt skóry, pogłębia piękny, różowy kolor warg. Jest doskonałym zabiegiem przed wieczorowym makijażem - działa jak podkład, który przygotowuje usta na makijaż konturówką i trwałą szminką. Peeling ust można zrobić bardzo szybko wykorzystując dostępne w domu produkty spożywcze.
Kąpiel z dodatkiem soli nie tylko odpręża i relaksuje, ale także oczyszcza. Sól ma właściwości detoksykacyjne, rozluźniające i kojące - szczególnie w przypadku bólu mięśni i stawów. Kąpiele z dodatkiem soli łagodzą także stany zapalne skóry, łuszczycę i trądzik. Dowiedz się, jak wybrać odpowiednią sól do kąpieli i skomponować własną mieszankę.
Domowy peeling jest łatwy i szybki w wykonaniu. Zaletą peelingu domowej roboty są jego zdrowotne właściwości. W zależności od dobranych składników, możesz wykonać peeling w warunkach domowych idealny dla cery alergicznej, tłustej lub mieszanej. Wszystko zależy od inwencji, potrzeb i zasobności portfela. Polecamy skuteczne i sprawdzone przepisy na domowy peeling.
Stopy są naszą podporą. Noszą ciężary, męczą się, gniotą w niewygodnych butach, pocą w skarpetach i puchną od upałów. Są też niebywale wrażliwe na zmienne warunki atmosferyczne. Stopy są wymagające, bo zbyt często się przesuszają, a ich delikatna skóra łuszczy się i pęka. Z pomocą przychodzą domowe peelingi, które trzeba wykonywać regularnie, nie zapominając o porządnym natłuszczaniu.
Peeling cukrowy od lat jest w czołówce sprawdzonych, domowych kosmetyków. Wszystko dlatego, że jest skuteczny, tani i łatwy w wykonaniu. Peeling z cukru z powodzeniem ściera skórę pozostawiając ją gładką i zaróżowioną. Poznaj domowe przepisy na peeling cukrowy i dowiedz się o jego korzystnym wpływie na skórę.
Czego potrzebuje skóra? Nawilżenia, oczyszczenia i odżywienia. To wszystko możesz jej dać dzięki naturalnej pielęgnacji. Jeśli skóra reaguje alergicznie na drogeryjne kosmetyki, wypróbuj domowych receptur kosmetycznych. Ziołowe toniki, kojące maski do twarzy, nawilżające szampony i olejki do masażu - to odpowiedź na potrzeby skóry. Dzięki podanym przepisom wykonasz pachnące i odżywcze domowe kosmetyki naturalne.
Zioła, które pozytywnie wpływają na skórę, są łatwo dostępne, naturalne, niedrogie i rosną w Polsce. Jeśli do tej pory nie było okazji, żeby wykorzystać moc rumianku, szałwii i innych ziół, warto naprawić ten błąd. Jakie zioła pić, aby mieć piękną i zdrową skórę, a które lepiej stosować od zewnątrz? Dowiedz się, jak używać ziół w pielęgnacji skóry.
Domowe sposoby na maseczki i płukanki do włosów, które stosowały nasze babcie, świetnie sprawdzały się w naturalnej pielęgnacji włosów. Dziś także nikogo nie trzeba przekonywać o skuteczności domowych sposobów na piękne włosy, np. maski z żółtek lub płukanki z rumianku. Dowiedz się, jak w łatwy sposób przygotować domową płukankę lub maseczkę do włosów z produktów spożywczych.
Więcej z działu Kosmetyki
Materiał sponsorowany