Kosztuje tylko 16 zł a działa cuda. Usuwa zmarszczki, reguluje sebum i zwalcza trądzik

2024-06-17 11:01

Problemy skórne dotykają nie tylko młodzież, ale także kobiety i mężczyzn w różnym wieku. Dlatego tak często szukamy rozwiązania, które pomoże, albo chociaż przyniesie ulgę. Często jesteśmy w stanie wydać krocie, tylko po to, żeby w końcu poczuć się lepiej. Jest pewna maść, którą ceni wiele osób i kosztuje zaledwie 16 złotych.

Kosztuje tylko 16 zł a działa cuda. Usuwa zmarszczki, reguluje sebum i zwalcza trądzik
Autor: Fot. Getty Images

Nie każdy kosmetyk za duże pieniądze jest gwarantem sukcesu. Dlatego zanim przepłacimy, dobrym rozwiązaniem jest wybór niedrogiego produktu z apteki opartego na ziołach. Przykładem jest maść konopna. Jej zastosowanie jest wyjątkowo szerokie.

Zamiast konopnych żniw wielkie ręczne zbieranie - mieszkańcy Lublina uwielbiają konopie!

Tania i skuteczna maść. Na co pomaga olej z konopi siewnej?

O zastosowaniu oleju konopnego w kosmetologii pisało wielu specjalistów i naukowców. Przykładem jest publikacja Joanny Caputy oraz Agnieszki Nikiel-Loranc z Katedry i Zakładu Biofizyki Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Autorki pracy przeanalizowały wpływ oleju z konopi siewnej na problemy skórne.

Okazuje się, że obecność kwasu Omega - 6 oraz Omega - 3 reguluje wydzielanie sebum, przez co osoby borykające się z tłustą cerą oraz trądzikiem mogą liczyć na dobroczynne działanie maści posiadających w składzie olej z konopi.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż we wspomnianej roślinie znajdziemy bogactwo witaminy A, czy E uznawane za źródło pięknej skóry, włosów i paznokci. Warto wspomnieć, że witamina A nazywana także retinolem pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu wykazując działanie przeciwzmarszczkowe.

Maść z dodatkiem oleju konopnego można kupić w aptece za jedyne 16 złotych, dlatego chcąc poprawić samopoczucie i pozbyć się kłopotów z cerą oraz zatrzymać czas, warto zaopatrzyć się w niedrogi kosmetyk.

Sposób na łuszczycę? Wypróbuj tę maść

Łuszczyca jest wyjątkowo uciążliwą przypadłością. Choroba ma charakter przewlekły i nawrotowy przez co znacznie obniża komfort życia. Jej występowanie często uniemożliwia codzienne funkcjonowanie w rodzinie, czy społeczeństwie, dlatego lekarze szukają rozwiązań, które przyniosą ulgę.

W pracy naukowej Katedry i Zakładu Chemii Kosmetycznej i Farmaceutycznej, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie specjaliści przeanalizowali wpływ preparatów pochodzenia roślinnego u chorych z łuszczycą. Pod uwagę wzięto między innymi olej konopny. Zdaniem autorów publikacji, do utrzymania skóry w dobrej kondycji niezbędna jest właściwa pielęgnacja wykonywana każdego dnia. 

Nienasycone kwasy tłuszczowe pełnią ważną funkcję w regulacji sebum, co wpływa na gospodarkę lipidową. Olej konopny jest bogaty w kwas γ-linolenowy, czyli omega-6. Smarowanie skóry maścią w której znajduje się ten składnik sprawia, że nie dochodzi do zaburzenia procesu keratynizacji i szybszego łuszczenia skóry.