Przepis na maseczkę z węgla aktywnego dla skóry trądzikowej i zanieczyszczonej

2017-07-27 10:24

Znasz węgiel aktywny? To czarne pastylki, które kupujesz, gdy masz problemy z żołądkiem. Po wyleczeniu zatrucia pokarmowego węgiel ląduje na dnie apteczki, a może okazać się przydatny w kosmetyczce. Maseczka z węgla aktywnego sprawdza się doskonale w pielęgnacji cery trądzikowej, z zaskórnikami, tłustej i naznaczonej przebarwieniami. Sprawdź przepis na czarną maseczkę z węgla.

Przepis na maseczkę z węgla aktywnego dla skóry trądzikowej i zanieczyszczonej
Autor: Thinkstockphotos.com Maseczka z węgla aktywnego oczyszcza skórę trądzikową i z zaskórnikami, poprawia koloryt skóry, ale wysusza cerę.

Spis treści

  1. Przepis na maseczkę z węgla aktywnego
  2. Jak często nakładać maseczkę z węgla?

Węgiel aktywny stosowany w kosmetyce ma właściwości bakteriobójcze, oczyszczające, ściągające. Najzwyklejszy węgiel w pastylkach potrafi skutecznie oczyścić skórę, usunąć z niej nieczystości, nadmiar tłuszczu i toksyny. Węgiel oczyszcza również pory, poprawia koloryt skóry - wyrównuje go rozjaśniając przebarwienia. Wynika to z jego zdolności adsorbcji. Węgiel to najsilniejszy adsorbent naturalny. O właściwościach kosmetycznych węgla aktywnego można by rozmawiać całymi godzinami, ale najlepiej wypróbować jego działanie na własnej skórze.

Zobacz: Jak się pozbyć zaskórników?

Obecnie, węgiel aktywny możemy znaleźć w składzie wielu kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji i oczyszczania cery trądzikowej i mieszanej. Większą popularność zyskują również domowe kosmetyki z węglem np. czarne mydło z węglem aktywnym. Pamiętaj jednak, że aby właściwości węgla mogły się ujawnić, musi on pozostać na skórze przynajmniej 10 minut i to w sporym stężeniu. Zatem zwykłe kosmetyki pielęgnacyjne mogą się nie sprawdzić.

Egzamin zdają domowe maseczki z węgla aktywnego. Papka z węgla dosłownie chłonie brud, tłuszcz i zanieczyszczenia ze skóry. Ponieważ węgiel wysusza skórę i może powodować podrażnienia, zrób wcześniej próbę uczuleniową.

Przepis na maseczkę z węgla aktywnego

Składniki:

  • pastylki węgla aktywnego,
  • do wyboru: gęsty jogurt naturalny, glinka kosmetyczna, woda.

Sposób przygotowania maseczki. 2-3 pastylki węgla aktywnego wrzuć do małej szklaneczki i dodaj łyżeczkę wody lub jogurtu. Po chwili rozgnieć dokładnie rozpuszczone pastylki i wymieszaj. Powstałą papkę możesz nałożyć na twarz. Jeśli chcesz, by maski było więcej i była gęściejsza, dodaj więcej jogurtu lub glinkę kosmetyczną. Proporcje maseczki musisz dobrać sama, najlepiej obserwując reakcję skóry. Jeśli uznasz, że cera dobrze reaguje, następnym razem możesz dołożyć pastylkę węgla.

Nakładasz maseczkę pierwszy raz? Rozprowadź ją na twarzy i na dekolcie. Kolejne zabiegi z użyciem maseczki możesz już kierować na wybrane partie skóry np. problematyczną strefę T. Za pierwszym razem trzymaj maseczkę na twarzy przez 15-20 minut. Powtarzając zabieg możesz trzymać maskę na skórze do oporu, aż znudzi ci się leżenie w bezruchu.

Jak często nakładać maseczkę z węgla?

Maseczkę z węgla aktywnego możesz śmiało stosować na skórę nawet 2 razy w tygodniu (częściej punktowo). Stosowanie maseczki powinno być formą kuracji, dlatego należy być systematycznym. Stosuj maseczkę dwa razy w tygodniu przez miesiąc i jeśli skóra dobrze na nią zareaguje, możesz kontynuować pielęgnację węglem. Zwróć uwagę na to, czy skóra nie wysusza się nadmiernie. Węgiel ma właściwości wysuszające. Częste stosowanie maseczki może zadziałać negatywnie na skórę. W takich przypadkach należy przerwać kurację maseczką.

Istnieje wiele przepisów na domowe kosmetyki, które przeznaczone są dla skóry trądzikowej i problematycznej. Najlepsze są maseczki dwuskładnikowe, ponieważ są tanie i szybkie w wykonaniu. Takie maseczki najlepiej kłaść dwa, trzy razy w tygodniu i patrzeć, jak reaguje cera. Jeśli przepis się sprawdzi, maseczkę możesz nakładać częściej na całą twarz lub punktowo na zanieczyszczone rejony.

Sprawdzone przepisy na domowe kosmetyki dla skóry trądzikowej i problematycznej: