Zabieg usunięcia naczynka u 8-latka [Porada eksperta]

2014-05-16 17:58

Mam problem u mojego 8-letniego synka. Na twarzy ma popękane naczynka, a konkretnie pod okiem. Z daleka wygląda, jakby miał krostkę, ale z bliska niestety ma już inny wygląd. Byłam z nim już u dermatologa i polecił mi smarować kremem z wyciągu kasztanowca, ale to nie pomaga, a minęły już 3 miesiące. Dermatolog radziła mi, żeby przed latem zrobić zabieg zamknięcia naczynka laserem, bo słońce powoduje, że naczynko się powiększa. Właśnie zauważyłam, że co jakiś czas pęka i wypływa z niego płyn. Nie wiem gdzie taki zabieg wykonać. Czy można zrobić zabieg u kosmetyczki? I czy jest to bolący zabieg?

Porada kosmetologa
Autor: Getty Images

Zabiegi laserowego usuwania znamion zalecane jest po okresie letnim. W szczególności kiedy zmiana jest w obrębie twarzy. Zmiana możne być pochodzenia naczyniowego ale zaskoczeniem jest wtedy sączenie płynów, jak opisuje Pani w przypadku syna. Zmianę należy dokładnie obejrzeć dermatoskopem, by widzieć jakiego jest pochodzenia i dopiero wtedy dobrać odpowiednia metodę leczenia. Proszę skonsultować syna u kilku lekarzy dermatologów.

Pozdrawiam Agnieszka Denis, Kosmetolog

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Agnieszka Denis

Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej: przeciwzmarszczkowych, kojąco-naprawczych i nawilżająco-odżywczych.

Uważa, że piękno pochodzi z wnętrza, stawia więc na zdrowy, aktywny tryb życia. Jest w stanie doradzić swoim klientkom zindywidualizowany, kompleksowy zestaw zabiegów i działań, czego efektem jest widoczna poprawa stanu skóry pacjentek. http://www.dsinstytut.pl

Inne porady tego eksperta