Podkrążone, opuchnięte oczy - jak dodać im blasku? Czytelniczki testują zabiegi

2018-08-03 8:48

Okolice oczu bardzo szybko poddają się upływowi czasu. Codzienna dbałość o kondycję skóry może znacznie opóźnić pojawienie się oznak starzenia, ale zatrzymać je, a nawet cofnąć mogą tylko zabiegi medycyny estetycznej. Nasze czytelniczki przetestowały skuteczne zabiegi odmładzające i odżywiające delikatne okolice oczu.

Podkrążone, opuchnięte oczy - jak dodać im blasku? Czytelniczki testują zabiegi
Autor: Thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. Odmładzanie okolic oczu kwasem hialuronowym
  2. Plazmą w opadające powieki
  3. Laserowe odmładzanie okolic oczu
  4. Odżywianie i wygładzanie skóry wokół oczu

Skóra wokół oczu jest wyjątkowo delikatna i cienka jak papier. Niewiele jest w niej gruczołów łojowych, znikoma podściółka tłuszczowa i słaby system włókien podporowych. W efekcie szybko traci jędrność i napięcie. Z czasem zaczyna też zanikać tkanka tłuszczowa i pogłębiają się bruzdy, zwłaszcza tzw. dolina łez, a wiotka skóra i słabnące mięśnie powodują opadanie górnej powieki, nadając twarzy smutny wygląd.

Jakby tego było mało – skórę pod oczami cechuje słabe krążenie krwi i skłonność do zastojów limfatycznych, dlatego często tworzą się cienie i obrzęki. Z tymi wszystkimi problemami dobrze radzi sobie medycyna estetyczna – oferta zabiegów jest bardzo bogata. W dodatku nie są to zabiegi inwazyjne, więc z reguły nie wyłączają z codziennej aktywności. Sprawdź, jakie zabiegi polecają czytelniczki, które wypróbowały ich działanie na własnej skórze.

Odmładzanie okolic oczu kwasem hialuronowym

Żelem zawierającym usieciowany kwas hialuronowy w połączeniu z przeciwutleniaczami można wykonywać iniekcje aż do skóry właściwej, wypełniając głębokie zmarszczki. Profesjonalne wypełniacze mają wyjątkową elastyczność, zapewniając naturalny efekt wygładzenia, który utrzymuje się do 12 miesięcy.

Cena: 800 zł, czas: 15 minut, Centrum Laseroterapii i Modelowania Sylwetki ELITE.

Maja - Zabieg StylAge S: Doktor Olga Warszawik-Hendzel uprzedziła mnie, że zabieg w okolicach oczu jest bolesny, dlatego konieczne jest znieczulenie skóry kremem Emla. Miała rację, bo mimo znieczulenia nie było to przyjemne. Pani doktor podawała kwas w tzw. dolinę łez – przy wewnętrznym kąciku oka i wypełniła drobne zmarszczki wokół zewnętrznego kącika oka. Potem rozmasowała te okolice, by wypełniacz równo się rozłożył. Efekt był widoczny od razu – skóra uniosła się i wygładziła, a po trzech dniach zniknęły ślady wkłuć i niewielki obrzęk, jaki wystąpił po zabiegu.

Plazmą w opadające powieki

Plazma to rodzaj zjonizowanej materii przypominającej stanem skupienia gaz. Działa na skórę na zasadzie sublimacji – jest to natychmiastowe przejście ze stanu stałego do gazowego. Impuls wytwarzany przez urządzenie plazmowe działa jedynie w naskórku. Nie ma krwawienia ani uszkodzenia tkanek otaczających punkt działania plazmy, za to następuje szybkie obkurczenie skóry, a w dłuższym okresie pobudzenie do wytwarzania nowych włókien kolagenu i elastyny. Sztandarowym zabiegiem wykonywanym urządzeniem plazmowym jest korekta opadających powiek.

Cena: 1200 zł, czas: 30 minut, Estetica Nova Klinika Medycyny Estetycznej.

Iwona - Zabieg Plexr: Od pewnego czasu mam wrażenie, jakby moje górne powieki stały się cięższe. Zaczęły opadać, a oczy wydają się mniejsze. Dr Ewa Rybicka zaproponowała mi zabieg, który ma temu zaradzić. Najpierw naniosła na skórę powiek krem znieczulający, a po 30 minutach przystąpiła do zabiegu. Urządzenie emitujące plazmę przypomina gruby pisak. Jego końcówką emitującą plazmę pani doktor przesuwała tuż nad górną częścią powiek, ale nie dotykała skóry. Mimo znieczulenia czułam punktowe szczypanie. Po zabiegu miejsca, gdzie działała plazma, zostały posmarowane specjalnym preparatem przyspieszającym gojenie. Przez 4 dni powieki były spuchnięte i pokrywały je strupki, które zeszły po tygodniu. Codziennie smarowałam powieki preparatami, które dostałam od dr Rybickiej. Teraz patrząc w lustro, widzę młodsze oczy.

Laserowe odmładzanie okolic oczu

Połączenie w jeden system czterech energii – podczerwonego światła IR, bipolarnego prądu wysokiej częstotliwości, mechanicznego masażu i impulsowego podciśnienia – daje niezwykłe efekty. Fale radiowe podnoszą temperaturę w głębokiej warstwie skóry, pobudzając produkcję kolagenu, delikatny masaż podciśnieniowy poprawia krążenie krwi, co sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i w widoczny sposób odmłodzona.

Cena: 100 zł, czas: 20 minut, Preibisz SkinDoctors.

Karolina - Zabieg Shape: Po zmyciu makijażu i oczyszczeniu skóry pani kosmetolog ustawiła siłę ssącą masażu podciśnieniowego i przystąpiła do zabiegu. Polegał on na przykładaniu najmniejszej końcówki lasera najpierw na skórę pod okiem, a następnie na górną powiekę. Odczuwałam lekkie ciepło i delikatne ssanie. Gdy okazało się, że wytrzymam większe ciśnienie, pani kosmetolog zwiększyła je. Zabieg jest absolutnie bezbolesny i przyjemny (lekki szum lasera nie przeszkadza w relaksie). Po opracowaniu jednego oka dostałam lusterko, by ocenić pierwsze zmiany – już było widać, że oko jest bardziej „otwarte”. Po zabiegu zauważyłam też zmniejszenie worków pod oczami. Na poprawę elastyczności skóry i redukcję zmarszczek potrzeba 6-10 zabiegów w odstępie tygodnia.

Odżywianie i wygładzanie skóry wokół oczu

Ponieważ skóra stanowi trudno przenikalną barierę dla kosmetyków, w zabiegach odmładzających można odżywcze preparaty podawać w głąb skóry za pomocą igły lub zastosować techniki wykorzystujące m.in. zjawisko elektroporacji i osmozy. Ta bezigłowa mezoterapia polega na tym, że cząsteczki preparatów kosmetycznych wprowadza się do skóry przy użyciu aparatu wytwarzającego wysokonapięciowy jednokierunkowy prąd impulsowy o częstotliwości radiowej. Podczas zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia błon komórkowych.

Cena: 250 zł, czas: 30 minut, Salon Urody Shine.

Aleksandra - Zabieg Skinshooter HC3: Zabieg rozpoczął się od oczyszczenia twarzy i peelingu. Kosmetyczka rozmasowała na skórze zawartość ampułki z serum firmy KLAPP, przeznaczonym specjalnie do pielęgnacji skóry okolic oczu, bogatym w retinol oraz kwas hialuronowy wysoko- i niskocząsteczkowy. Następnym krokiem było wprowadzenie produktu w głębsze warstwy skóry przy użyciu aparatu emitujacego prąd impulsowy. Podczas zabiegu nie czułam bólu ani dyskomfortu, a jedynie lekkie mrowienie, co było całkiem przyjemne. Moc impulsów można regulować. Od razu po wyjściu z gabinetu skóra była bardzo gładka i napięta, drobne linie zniknęły. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, nie powoduje zaczerwienień ani łuszczenia.

miesięcznik "Zdrowie"