Zabiegi na oczy. Zabiegi na dolinę łez, opadanie powiek i worki tłuszczowe pod oczami
Okolice oczu starzeją się najszybciej. To właśnie oczy zdradzają wiek i brak snu. Dolina łez, worki pod oczami i worki tłuszczowe sprawiają, że okolice oczu zaczynają opadać i marszczyć się, co dodaje lat i nadaje twarzy srogi wygląd. Dzięki prostym i szybkim zabiegom medycyny estetycznej można w łatwy sposób odjąć sobie lat i przywrócić promienne spojrzenie.
Spis treści
- Dlaczego okolice oczu zmieniają swój wygląd?
- Opadanie powiek
- Zabiegi na opadanie powiek
- Dolina łez
- Korekcja doliny łez
- Worki tłuszczowe pod oczami
- Lipoliza iniekcyjna na worki tłuszczowe
Okolica oczu jest najbardziej narażona na zmiany wywołane przez proces starzenia się skóry. Szczególnie po 40 roku życia, wiele kobiet boryka się ze zmarszczkami, zapadaniem się skóry w oczodole oraz tworzeniem się worków pod oczami. Aby przywrócić twarzy świeżość i młody wygląd nie trzeba wcale iść pod nóż chirurga plastycznego. Z pomocą przyjdą zabiegi medycyny estetycznej.
Dlaczego okolice oczu zmieniają swój wygląd?
W wyniku procesu starzenia organizmu znacznie wolniej produkowane są ważne dla kondycji skóry substancje, takie jak kolagen czy kwas hialuronowy. Synteza tych składników zaczyna zwalniać już po 25 roku życia, dlatego ten punkt uważany jest za początek starzenia się skóry. Wynikiem jest powstawanie zmarszczek, bruzd, oraz wiotczenie skóry. Naturalna podściółka tłuszczowa napinająca skórę od środka zaczyna zanikać, przez co skóra traci swój naturalny stelaż i zaczyna zapadać się.
Opadanie powiek
Opadanie powiek to bardzo częsta przypadłość. Nadmiar skóry górnej powieki sprawia, że spojrzenie robi się smutne, a cała twarz traci na świeżości. Opadanie powiek jest skutkiem spowolnionej produkcji włókien kolagenowych oraz osłabienia mięśni. Z wiekiem osłabiają się mięśnie twarzy, w tym brwi, odpowiedzialne za podtrzymywanie skóry w okolicach oczu. Może to dotykać także osób młodych, które pracują w niewłaściwych warunkach i często przemęczają oczy. W ekstremalnych przypadkach (np. wtedy, gdy wpływa to na widzenie) rekomendowana jest plastyka powiek. Jeśli chcemy tylko poprawić wygląd twarzy i zatrzymać płynący czas, z pomocą przyjdą nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej.
Zabiegi na opadanie powiek
Jest wiele metod zwalczania opadania powiek. Lekarz indywidualnie dobiera rodzaj zabiegu do wyglądu, kondycji i wieku skóry oraz budowy twarzy. Może on zastosować różnego typu iniekcje mające na celu pobudzenie skóry do samodzielnej produkcji kolagenu i kwasu hialuronowego a także wizualne podniesienie, napięcie tych okolic. Są to z reguły krótkie i proste zabiegi.
Mezoterapia igłowa na powieki i okolice brwi polega na wstrzykiwaniu substancji aktywnych, które przyśpieszą produkcję substancji odpowiedzialnych za napięcie skóry. Koszt takiej terapii to około 600 złotych za jeden zabieg. Możliwe jest także podniesienie, napięcie powiek poprzez ostrzykiwanie kwasem hialuronowym lub botoksem. Wiąże się to z kosztami od 600 do 1200 złotych. W niektórych przypadkach polecany jest lifting czoła i brwi. Dotyczy to sytuacji gdy przyczyną opadania powiek jest wiotka skóra czoła, powodująca opadanie brwi i spychanie powiek w dół. Taki zabieg możliwy jest bez wizyty u chirurga, za pomocą wprowadzenia pod skórę specjalnych, rozpuszczalnych nici.
Polecany artykuł:
Dolina łez
W wyniku starzenia skóry u wielu osób następuje zapadnięcie skóry pod okiem, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy.
Korekcja doliny łez
Zabieg jest bardzo krótki, trwa około 20 minut. Podczas zabiegu w linię zagłębienia wstrzykuje się kwas hialuronowy, naturalną substancję odpowiedzialną za nawilżenie, napięcie i jędrność skóry. Preparat wprowadzany jest za pomocą igły lub elastycznej kaniuli. Ze względu na to, że zabieg jest bolesny zazwyczaj wykonywany jest po uprzednim znieczuleniu miejsca kremem lub zastrzykiem znieczulającym. Koszt jednorazowej iniekcji to od 700 do 1300 złotych, co uzależnione jest od potrzebnej ilości substancji. Zabieg przywraca twarzy świeży, młody wygląd. Po wypełnieniu skóry kwasem hialuronowym spłycą się zagłębienia pod oczami i na policzkach, a cień oczodołu będzie mniej wyraźny. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego wpłynie także na produkcję kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra zagęści się i ujędrni.
U niektórych osób dolina łez jest tak wyraźna, że potrzebne jest powtórzenie zabiegu zanim osiągnięty zostanie pożądany efekt. Utrzymuje się on wówczas od 12 do 18 miesięcy. Jest to indywidualna kwestia, zależna jest to od wieku, uwarunkowań genetycznych oraz budowy oka.
Polecany artykuł:
Worki tłuszczowe pod oczami
Powstawanie worków tłuszczowych pod oczami także może być spowodowane wiekiem pacjenta. Jest to opuchlizna, tworząca się w wyniku wypychania tłuszczu, znajdującego się wokół gałki ocznej. Dzieje się tak, gdyż na skutek upływu lat struktury skóry i mięśnie twarzy ulegają osłabieniu, skóra zaczyna opadać i tracić kształt. Tłuszcz zaczyna zbierać się w woreczku, który opada coraz niżej pod oko. Nie zawsze jednak powstawanie worków tłuszczowych związane jest z wiekiem, czasem problem ten dotyczy także osób młodych, które odziedziczyły predyspozycje do ich powstawania.
Lipoliza iniekcyjna na worki tłuszczowe
Do worków tłuszczowych należy wstrzyknąć substancję aktywną, która posiada właściwości rozbijające i rozpuszczające tłuszcz. Fosfatydylocholina to fosfolipid pozyskiwany z ziaren soi. Wstrzyknięta przenika przez błony komórkowe i powoduje rozpad trójglicerydów. Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest prosty i krótki oraz bezbolesny. Wykonywane są 1-2 nakłucia każdego worka, co trwa około 20 minut. Rezultaty zabiegu widoczne są po kilku dniach od wykonania, gdy tylko skóra zregeneruje się i zniknie opuchlizna. Aby definitywnie usunąć tłuszcz z dolnych powiek konieczne jest wykonanie 3-4 zabiegów, które powtarzać można w odstępie 4-5 tygodni. Koszt jednorazowej iniekcji to około 250 – 500 złotych.