5 najlepszych i najmodniejszych zabiegów na włosy. Znasz je?

2022-08-05 13:43

Kiedy włosy są w złej kondycji, często nie jesteśmy w stanie im pomóc zwykłymi kosmetykami czy domowymi kuracjami. Aby dogłębnie odżywić i odbudować włosy, możemy wybrać jeden z popularnych zabiegów, oferowanych w salonach fryzjerskich.

5 najlepszych i najmodniejszych zabiegów na włosy. Znasz je?
Autor: Getty Images

Spis treści

 1. Sauna parowa na włosy
 2. Keratynowe prostowanie włosów
 3. Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak
 4. Zabieg na włosy z podczerwienią
 5. Botoks na włosy

Struktura włosa niszczona jest przez farbowanie, rozjaśnianie, częste lub nieumiejętne prostowanie włosów w wysokich temperaturach czy działanie promieni słonecznych. Zauważamy wtedy, że są suche, łamliwe, pozbawione blasku i napuszone.

Aby wzmocnić włosy, można stosować specjalne kosmetyki nastawione na odbudowę, wcierki lub suplementy diety – na uzyskanie wymarzonego efektu, potrzeba jednak czasu i systematyczności. Dzięki zabiegom oferowanym w salonach fryzjerskim, stan włosów można poprawić od razu, a efekty będą utrzymywać się długo.

Sauna parowa na włosy

Sauna na włosy to inaczej zabieg z wykorzystaniem pary wodnej jest popularny już od kilku lat. Rozpoczyna się od umycia włosów, na które następnie nakładana jest maska lub ampułka odżywcza. Rodzaj preparatu zależy od salonu i od potrzeb klienta.

Następnie siada się pod kopułą, przypominającą tradycyjną suszarkę fryzjerską. Ten aparat wytwarza parę wodną w temperaturze 40 stopni Celsjusza. Ciepło i wilgoć wpływają na otwieranie się łusek włosa, a substancje zawarte w masce z łatwością przenikają w jego głąb.

Na koniec fryzjer płucze włosy zimną wodą, aby zamknąć łuski włosa. Czas całego zabiegu to ok. 40 min., z tego ok. 20 min. spędzamy pod aparatem.

Efekty zabiegu: włosy są wygładzone i lśniące, maska wnikająca we włosy nawilża je i wzmacnia. Zabieg stymuluje też porost włosów. Jeśli włosy są bardzo zniszczone, polecana jest seria 4-5 zabiegów wykonywanych co tydzień.

Dodatkowo zabieg:

 • ma działanie bakteriobójcze,
 • oczyszcza włosy i skórę głowy,
 • poprawia ukrwienie skóry.
Jak wzmocnić osłabione włosy

Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów poleca się osobom, których włosy są mocno zniszczone, puszące się, a sytuacji nie da się opanować za pomocą produktów do stylizacji. Można wykonywać go na włosach farbowanych i rozjaśnianych.

Efektem zabiegu jest wyprostowanie włosów, dlatego może wydawać się odpowiedni przede wszystkim dla osób z włosami kręconymi. Każdy jednak może skorzystać z dobrodziejstw keratyny, a efekt prostowania będzie dodatkowym atutem u osób, których włosy nie chcą się naturalnie układać i często pozostają w nieładzie.

Keratyna jest naturalnym składnikiem budującym włosy i paznokcie. Podczas zabiegu, na włosy nałożona jest substancja w wysoką zawartością keratyny, następnie prostuje się włosy w temperaturze 220 – 230 stopni Celsjusza. Dzięki temu, łuski włosa się otwierają, a keratyna wnika i trwale uzupełnia strukturę i budowę włosa.

Cena jednego zabiegu (w zależności od długości włosów): ok. 400 – 600 zł.

Po zabiegu włosy są proste, gładkie, lśniące, a przede wszystkim w naturalny sposób wzmocnione. Nie ma problemów z ich układaniem, przestają się też puszyć. Preparat z keratyną nie obciąża włosów. Efekty utrzymują się od 3 do 5 miesięcy, przy czym lepszy efekt osiąga się na włosach cienkich.

Przez 2-3 dni po zabiegu nie można włosów myć, moczyć i najlepiej unikać przebywania w wilgoci. Nie należy też włosów spinać i wiązać. Aby efekty zabiegu zachować jak najdłużej, powinno używać się szamponów bez zawartości SLS i keratynowych odżywek.

Zobacz na filmie, jak wygląda keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Rekonstrukcja włosów Joico K-Pak

Zabieg rekonstrukcji włosów polega na oczyszczeniu struktury włosów, a następnie wzmocnieniu jej za pomocą kilku preparatów nakładanych po kolei.

 • 1 Etap – oczyszczanie – mycie włosów głęboko oczyszczającym szamponem.
 • 2 Etap – wygładzanie porowatości włosa – na włosach rozprowadzana jest odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.
 • 3 Etap – rekonstrukcja – nałożenie preparatu zawierającego 19 aminokwasów, które mają za zadanie odbudować i wzmocnić włosy.
 • 4 Etap – nawilżanie – zastosowanie nawilżającej odżywki, która wygładza, nabłyszcza włosy i zamyka ich łuski. W skład preparatów i odżywek stosowanych podczas zabiegu wchodzą naturalne, nawilżające składniki, takie jak: aloes, gujawa, olejek jojoba i masło shea.

Cały zabieg trwa ok. 30 – 40 min., jednak w przypadku bardzo zniszczonych włosów, każdy z etapów może zostać powtórzony kilkukrotnie dla uzyskania zadowalającego efektu, w związku z czym, czas zabiegu może się wydłużyć.

Cena jednego zabiegu: ok. 150 - 250 zł.

Efekty zabiegu: włosy są miękkie, gładkie i lśniące. Zabieg wykonuje się w celu poprawy kondycji włosów, szczególną różnicę odczują osoby zmagające się z problemem rozdwajających się końcówek. Rekonstrukcja bardzo dobrze sprawdzi się też przed planowaną koloryzacją lub trwałą ondulacją.

Dzięki zabiegowi, kolejne etapy stylizacji fryzury nie będą miały negatywnego wpływu na stan włosów, a kolor będzie trwalszy i bardziej intensywny.

Zabieg na włosy z podczerwienią

Salony fryzjerskie oferują zabieg z użyciem prostownicy emitującej podczerwień oraz ultradźwięki, urządzenie to ma specjalną nazwę - pielęgnica. Zabieg zaczyna się umyciem włosów, następnie na każde pasmo nakładany jest odżywiający preparat.

Preparat jest wprowadzany w strukturę włosa za pomocą pielęgnicy. Podczerwień nagrzewa wnętrze włosa, omijając jego powierzchnię, dzięki czemu nie ma działania wysuszającego.

Cena jednego zabiegu: ok. 50 – 70 zł.

Głównym działaniem promieniowania jest tworzenie się nowych połączeń aminokwasów w strukturze włosa i ułatwienie wnikania preparatu. Pielęgnica wytwarza też fale ultradźwiękowe, które zmieniają cząsteczki wody i substancji odżywczych w stan gazowy, dzięki czemu skuteczniej penetrują jego wnętrze.

Cały zabieg trwa ok. 40 min. Efektem zabiegu jest nawilżenie i wygładzenie włosów. Polecany jest jako metoda przedłużenia trwałości koloryzacji. Nie należy powtarzać go częściej niż 3 razy w miesiącu, gdyż składniki preparatów mogą obciążyć włosy.

Botoks na włosy

Zabieg botoksu na włosy polega na otwarciu łusek włosa poprzez ich umycie specjalistycznym, oczyszczającym szamponem, a następnie zaaplikowaniu serum. Swoją nazwę, zabieg zawdzięcza metodzie aplikacji serum – jest ono rozprowadzane po włosach za pomocą strzykawki.

Skład serum nie ma jednak nic wspólnego z botoksem, tworzą je cząsteczki tworzące wewnątrz włosa połączenia aminokwasów i wiążące je z keratyną.

Cena jednego zabiegu: ok. 40 – 60 zł.

Na końcu na włosy nakładana jest maska zamykająca łuski włosa. Zabieg trwa ok. 40 min. Efektem zabiegu i naprawienie struktury włosa, wygładzenie i wzmocnienie włosów. Efekt utrzymuje się kilka tygodni.