Rękawiczka do demakijażu. Wady i zalety ściereczki do demakijażu twarzy
Ściereczki i rękawiczki do demakijażu umożliwiają oczyszczanie skóry twarzy bez użycia specjalnych kosmetyków. Wilgotna ściereczka zapewnia demakijaż i delikatny peeling, ponieważ usuwa ze skóry martwy naskórek, suche skórki i nadmiar sebum. Niestety, taka forma demakijażu nie jest dla każdego. Jakie są wady i zalety demakijażu rękawiczką z mikrofibry?
Spis treści
- Jak używać ściereczki i rękawiczki do demakijażu?
- Jak czyścić rękawiczkę do demakijażu?
- Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne?
Rękawiczka do demakijażu jest hipoalergiczna. Według producentów przeznaczona jest dla wszystkich rodzajów cery - wrażliwej, naczynkowej, tłustej i atopowej. Rękawica działa jak delikatny peeling i usuwa suche skórki. Wzmacnia barierę hydrolipidową skóry i pobudza mikrokrążenie w skórze. Rękawiczkę mogą bez obaw stosować osoby noszące soczewki kontaktowe. Rękawiczka z mikrofibry jest miękka i delikatna, jednak przecierając nią twarz należy wykonywać wyłącznie delikatne ruchy. Jeżeli makijaż rozmazuje się, zamiast trzeć go rękawicą, lepiej użyć płynu miceralnego, który bez trudu usunie pozostałości kosmetyków. Zbyt mocne przecieranie twarzy rękawicą może doprowadzić do powstania podrażnień, a nawet obtarć i pękania naczynek. Narażone są na to szczególnie posiadacze skóry wrażliwej, naczynkowej, z ropnym trądzikiem oraz osoby przyjmujące retinoidy lub stosujące mocne peelingi.
Ściereczki z mikrofibry można używać do demakijażu i do codziennego oczyszczania skóry z sebum i zanieczyszczeń.
Na rynku dostępnych jest wiele ściereczek z mikrofibry, które służą do demakijażu twarzy. Włókna mają różne przekroje i różną skuteczność. Zazwyczaj są wykonane z materiału będącego kompozycją poliamidu i poliestru. Należy kupować ściereczki, które zostały wyprodukowane z myślą o zastosowaniu kosmetycznym. Ścierki z mikrofibry przeznaczone do ścierania kurzu mogą podrażnić skórę i nie powinno się usuwać nimi makijażu. Z mikrofibry wytwarzane są również występujące w różnych rozmiarach rękawiczki, których kształt ułatwia szybkie usunięcie makijażu. Przypominają one niewielką kieszonkę, którą nakłada się na cztery palce dłoni.
Jak używać ściereczki i rękawiczki do demakijażu?
Rękawiczkę do demakijażu należy zamoczyć w chłodnej lub letniej wodzie. Chłodna woda służy rano orzeźwieniu, zaś ciepła - wieczornemu relaksowi. Makijaż usuwamy wykonując delikatne, okrężne ruchy. Zaleca się wykorzystanie jednej strony myjki do usunięcia makijażu z obu oczu, zaś drugiej strony do reszty twarzy, dekoltu oraz szyi. Gdy zauważysz zabrudzenie na rękawicy, użyj innej części materiału. Chcąc wykonać demakijaż oczu, należy przyłożyć rękawicę do oka, chwilę przytrzymać, a następnie wymiatającym ruchem usunąć resztki tuszu i cienia.
Jak czyścić rękawiczkę do demakijażu?
Po każdym użyciu rękawicę należy umyć pod bieżącą wodą. Można użyć do tego zwykłego szarego mydła. Nie może ono jednak zawierać gliceryny, która zmiękcza włosie materiału. Następnie rękawicę należy wypłukać, wycisnąć i pozostawić do wyschnięcia. Jednak, jak zauważają użytkowniczki, materiał długo schnie, więc używając rękawicy dwa razy dziennie, narażamy się na korzystanie ze stale wilgotnego produktu. Rękawica dobrze zbiera makijaż, dlatego po pierwszym użyciu prawdopodobnie nie odzyska już nieskazitelnej czystości. Rękawica zachowuje swoje właściwości przez 3 miesiące codziennego użytkowania.
Polecany artykuł:
Czy zmywanie makijażu wodą jest skuteczne?
Producenci rękawiczek i ściereczek do demakijażu zapewniają, że po zamoczeniu w wodzie, zmyją one każdy makijaż. Woda uaktywnia elektrostatyczne właściwości włosia z mikrofibry, którego przekrój jest 100 mniejszy od ludzkiego włosa. Ściereczka jak magnes przyciąga pozostałości makijażu i sebum. Rękawica z mikrofibry z łatwością zmywa delikatny, dzienny makijaż oraz kosmetyki mineralne. Z większą trudnością usuwa kosmetyki, które zastygają na twarzy lub makijaż mocny, o wodoodpornym nie wspominając. Tusze do rzęs zazwyczaj rozmazują się, a oczy trzeba wielokrotnie przecierać, co może prowadzić do podrażnień.
Istotnym elementem pielęgnacji skóry twarzy jest umiejętne i dokładne oczyszczenie jej z nadmiaru sebum, kurzu oraz pozostałości makijażu. Zalecane jest mycie twarzy samą wodą, nie zaś tylko za pomocą produktów myjących tj. mleczek, toników i mydeł. Korzystając wyłącznie z kosmetyków możemy doprowadzić do podrażnień i pogorszenia się stanu skóry.