Strobing - konturowanie twarzy rozświetlaczem. Jak zrobić makijaż rozświetlający?

2015-11-20 12:57

Strobing od dawna cieszył się sympatią makijażystów. Czym ta technika różni się od zwykłego konturowania? W strobingu prym wiedzie jeden kosmetyk - rozświetlacz. Za pomocą tego makijażu odmłodzisz się o kilka lat i zamaskujesz zmęczenie. Przekonaj się, czy strobing działa.

Strobing - konturowanie twarzy rozświetlaczem. Jak zrobić makijaż rozświetlający?
Autor: Thinkstockphotos.com Strobing to technika makijażu rozświetlajacego. Efekt ma podkreślać naturalne piękno kobiecej twarzy - usta, kości policzkowe, łuk brwiowy i zgrabny nos.

Spis treści

  1. Dla kogo odpowiedni jest strobing?
  2. Jak zrobić strobing - makijaż rozświetlający?
  3. Jak zrobić makijaż rozświetlający (strobing) krok po kroku?
  4. Makijaż rozświetlający dla osób z tłustą cerą
  5. Jakich kosmetyków użyć do wykonania strobingu?
  6. Jaki makijaż oczu pasuje do strobingu?

Strobing to sposób modelowania twarzy za pomocą światła, a dosłownie kosmetyków rozświetlających. Termin wywodzi się z fotografii, gdzie strobing oznacza zdjęcia z użyciem lampy błyskowej lub ostrego światła. Inne określenie na ten rodzaj makijażu pochodzące z języka angielskiego to „glow” (pl. łuna, poświata). Właśnie taki efekt możemy uzyskać dzięki strobingowi. Znacząco różni się to od tradycyjnego konturowania twarzy, gdzie wykorzystuje się zasadę ciemno-jasno. W strobingu najważniejszą rolę odgrywa rozświetlacz.

Dla kogo odpowiedni jest strobing?

To makijaż stworzony dla osób o suchej, zmęczonej cerze. Poprawnie wykonany zamaskuje opuchliznę pod oczami, optycznie ożywi skórę i nada jej przyjemnego blasku. Jest to makijaż bardzo dziewczęcy, a w połączeniu z dyskretnym makijażem oczu również odmładzający. Nawet posiadaczki skóry tłustej nie muszą rezygnować ze strobingu.

Jak zrobić strobing - makijaż rozświetlający?

  1. Na oczyszczoną skórę twarzy nałóż krem i bazę, w zależności od okazji i rodzaju skóry.
  2. Następnie wyrównaj koloryt skóry podkładem i korektorem. Podkład możesz nanieść pędzlem, gąbką lub ręcznie. Ważne, aby była to cienka, nie obciążająca skóry warstwa.
  3. Utrwal podkład transparentnym pudrem.
  4. Rozświetlacz nabierz na cienki pędzelek i zaznacz miejsca: łuk pod brwiami, grzbiet nosa, łuk kupidyna, miejsce między nozdrzami a wargami. Większym pędzlem nałóż rozświetlacz na: brodę (kształt koła, omijając dołeczek) i czoło (kształt odwróconego trójkąt; im mniejsze masz czoło, tym większy obszar rozjaśnij). Zaznacz rozświetlaczem miejsce pod oczami: dla twarzy okrągłej i kwadratowej będzie to trójkąt zewnętrzne kąciki oczu-wewnętrzne kąciki-środek policzka, dla twarzy podłużnej i trójkątnej będzie to pasek pod dolną powieką skronie-wewnętrzne kąciki oczu. Jeżeli twoja twarzy jest trójkątna, nałóż rozświetlacz również na kości żuchwy.
  5. Kości policzkowe muśnij różem.
  6. Na usta nałóż błyszczyk w naturalnym odcieniu.
  7. Na koniec podkreśl brwi kredką i woskiem.

Jak zrobić makijaż rozświetlający (strobing) krok po kroku?

Źródło: youtube/Emilia Jurek

Makijaż rozświetlający dla osób z tłustą cerą

Nie można udawać, że jest to makijaż dobry dla osób z tłustą cerą. Na szczęście ten problem można ominąć. Posiadaczki skóry tłustej i mieszanej powinny przed wykonaniem makijażu nałożyć bazę matującą, a w newralgicznych miejscach (nos, czoło, broda) zamiast rozświetlacza użyć jasnego podkładu.

Jakich kosmetyków użyć do wykonania strobingu?

W tej technice prym wiedzie rozświetlacz, dlatego to od jego rodzaju zależy rezultat makijażu. Kolor powinien być dobrany do twojego odcienia skóry. Na dzień odpowiedni będzie kosmetyk bez brokatu, a wieczorem dla odważnych rozświetlacz z drobinkami brokatu lub złota.

Jaki makijaż oczu pasuje do strobingu?

Ciekawy efekt można uzyskać kontrastującym „smokey eye” lub jaskółką zrobioną eyelinerem. Makijażyści pracujący przy tygodniach mody najczęściej łączą strobing z prostym makijażem oczu - błyszczący cień do powiek w jasnym kolorze i brązowy tusz do rzęs.

O autorze
Katarzyna Zielińska
Katarzyna Zielińska
Dziennikarka związana z serwisem Poradnikzdrowie.pl jako współpracownik. Miłośniczka naturalnej pielęgnacji i kosmetyków kolorowych, a także ziołolecznictwa i zdrowego odżywiania. Współzałożycielka salonu kosmetycznego Naru w Warszawie.