Depilacja brazylijska i hollywoodzka - czym się różnią? Rodzaje depilacji intymnej

2016-04-25 17:00

Depilacja brazylijska i depilacja hollywoodzka to najpopularniejsze rodzaje depilacji bikini. Moda na depilację miejsc intymnych zmieniała się na przestrzeni lat od częściowej, aż do całkowitej depilacji owłosienia. Poznaj metody całkowitego lub częściowego usuwania owłosienia z miejsc intymnych.

Depilacja brazylijska i hollywoodzka - czym się różnią? Rodzaje depilacji intymnej
Autor: Thinkstockphotos.com Depilacja okolic intymnych zapewnia wygodę i estetyczny wygląd

Spis treści

  1. Depilacja hollywoodzka i brazylijska - różnice
  2. Jak przygotować się do depilacji bikini?
  3. Czym różni się depilacja pastą cukrową od depilacji woskiem?
  4. Jak wygląda depilacja bikini w salonie kosmetycznym?
  5. Jak pielęgnować skórę po depilacji bikini?

Depilacja okolic intymnych, kiedyś pozostająca tematem tabu, dziś staje się coraz popularniejszym zabiegiem wykonywanym przez kobiety w różnym wieku. Przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego wiele z nas zastanawia się w jaki sposób pozbyć się zbędnego owłosienia. Golenie maszynką, depilator elektryczny czy kremy często nie sprawdzają się na delikatnej skórze okolic intymnych. Jednym z najlepszych sposobów pozbycia się niechcianego owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową w salonie. Gdy już znajdziemy salon, który spełnia nasze oczekiwania pozostaje jeszcze wybór zakresu depilacji – bikini brazylijskie czy hollywoodzkie? Większość osób nie zdaje sobie sprawy czym różnią się te dwie metody.

Depilacja hollywoodzka i brazylijska - różnice

Najczęściej wykonywana jest depilacja brazylijska. Nazwa pochodzi od słynnego nowojorskiego salonu, który jako pierwszy na świecie wykonywał takie usługi,  salon został założony przez siostry z Brazylii. Metoda ta polega na usunięciu całości owłosienia, z wyjątkiem wąskiego paseczka lub wzorku na wzgórku łonowym. Włoski wyrywane są więc z łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic między pośladkami.

Coraz więcej kobiet decyduje się jednak na usunięcie wszystkich włosków z okolic intymnych, łącznie z pośladkami i przestrzenią między nimi, bez pozostawiania jakichkolwiek niewydepilowanych stref. Taki sposób nazywany jest właśnie hollywoodzką depilacją bikini.

Jak przygotować się do depilacji bikini?

Przed depilacją należy zadbać o odpowiednią długość włosów. Jeśli włoski będą za krótkie depilacja nie powiedzie się, bo nie wszystkie zostaną wyrwane. Natomiast za długie spowodują niepotrzebny ból i szarpanie przy odrywaniu wosku lub masy cukrowej. Optymalna długość włosków to pomiędzy 0,5 a 1 cm. Jeśli chcesz wybrać się na depilację a Twoje włoski są zbyt długie możesz samodzielnie przyciąć je nożyczkami do odpowiedniej długości lub poprosić kosmetyczkę aby to zrobiła.

Jeśli zdecydujesz się całkowite usunięcie owłosienia metodą laserową, przed pierwszym zabiegiem ogól włosy maszynką. Nie można dopuścić, by laser spalił włosy.

Kilka dni przed zabiegiem powinno się zrezygnować z sauny, solarium oraz naturalnego opalania. Dzień przed depilacją należy wykonać peeling, który zapobiegnie wrastaniu włosków po zabiegu. Nie należy nakładać na skórę balsamów i olejków, gdyż uniemożliwią one przyklejenie się wosku czy pasty cukrowej do włosów.

Czym różni się depilacja pastą cukrową od depilacji woskiem?

  • Depilacja woskiem jest bardzo bolesna, szczególnie jeśli chodzi o wrażliwą skórę okolic intymnych. Wosk rozgrzewany jest do wysokiej temperatury, przez co położony na skórę powoduje uczucie delikatnego parzenia. Następnie odrywany jest razem z włoskami przeciwnie do kierunku wzrostu. Wosk gwarantuje wyrwanie niemal wszystkich włosków z depilowanej partii ciała. Skóra po depilacji woskiem jest podrażniona, ponieważ ta substancja przykleja się nie tylko do włosów, ale i do skóry.
  • Pasta cukrowa lepi się tylko do włosków, dzięki czemu skóra nie jest tak nadwyrężana w trakcie zabiegu. Depilacja masą cukrową jest dużo mniej bolesna, gwarantuje mniejsze podrażnienie, ale też jest mniej dokładna i może pozostawić więcej niewyrwanych włosków. Jest też znacznie droższa od depilacji woskiem i nie wszystkie salony posiadają ją w swojej ofercie.

Jak wygląda depilacja bikini w salonie kosmetycznym?

Zupełnie niesłusznie wiele kobiet odczuwa w związku z zabiegiem skrępowanie i dyskomfort psychiczny. Obecnie zabiegi depilacji intymnej są tak popularne, że nie powinny być bardziej stresujące niż zwykła wizyta u kosmetyczki. Profesjonalne salony dbają o komfort klientki, np. oferując jej jednorazową bieliznę, spod której kolejno odsłaniane są depilowane sfery. Zabieg jest bolesny, ale wykwalifikowana kosmetyczka przeprowadzi go w możliwie najszybszy i najbardziej komfortowy sposób. Gładka skóra po depilacji utrzymuje się około 3-4 tygodni. Z każdym zabiegiem włoski stają się coraz słabsze i kolejne depilacje powodują już dużo mniejszy dyskomfort. Można też wykonać depilację w domowym zaciszu, ale jest to bolesny, a więc wymagający wprawy zabieg. Zanim zaczniemy samodzielną depilację, kilka pierwszych razy, które osłabią włoski warto wykonać u kosmetyczki specjalizującej się w depilacji bikini.

Jak pielęgnować skórę po depilacji bikini?

Aby jak najdłużej cieszyć się gładką po zabiegu skórą i zapobiegać wrastaniu włosków należy stosować się do kilku zaleceń. Póki utrzymuje się podrażnienie nie powinno się opalać, pływać czy wykonywać ćwiczeń fizycznych. Gdy skóra już się zregeneruje trzeba zadbać o jej optymalne nawilżenie, regularne złuszczanie za pomocą peelingu oraz unikać golenia maszynką przed kolejnym zabiegiem depilacji. Można też stosować specjalne preparaty mające na celu opóźnienie wzrostu włosków oraz zmiękczanie ich aby uniknąć wrastania.