Szczoteczki do twarzy - metoda oczyszczania i pielęgnacji skóry

2016-05-20 12:49

Szczoteczki do oczyszczania twarzy, elektryczne i manualne, zyskują dużą popularność. Coraz więcej marek wprowadza je do swojego asortymentu, reklamując jako całkowitą rewolucję w oczyszczaniu twarzy. Staranny demakijaż i głębokie oczyszczenie porów sprawiają, że cera nabiera blasku, a aktywne składniki kremów mogą lepiej wniknąć w skórę i ją odżywić.

Szczoteczki do twarzy - metoda oczyszczania i pielęgnacji skóry
Autor: Thinkstockphotos.com Szczoteczka do twarzy skutecznie oczyszcza, peelinguje skórę, a także pobudza krążenie krwi

Spis treści

  1. Jakie są zalety szczoteczek elektrycznych?
  2. Kto może stosować szczoteczkę soniczną do twarzy?
  3. Wady szczoteczek elektrycznych
  4. Jak używać szczoteczki elektrycznej?
  5. Jak często używać szczoteczki elektrycznej?
  6. Jak dbać o szczoteczkę?
  7. Co jest efektem nadużywania szczoteczki sonicznej do twarzy?
Silikonowa szczoteczka
Autor: Thinkstockphotos.com

Szczoteczki do oczyszczania twarzy to popularne gadżety, których używa wiele kobiet. Plastikowe szczoteczki manualne znane są od dawna - są tanie i można kupić je w każdej drogerii. Oczyszczenie za ich pomocą jest bardziej efektywne niż mycie samymi dłońmi, więc sprawdzą się przy cerze skłonnej do zapychania porów. Masaż szczoteczką złuszcza naskórek i pobudza krążenie. Dzięki temu kosmetyki do pielęgnacji twarzy lepiej się wchłaniają i działają. Plastikowa szczoteczka nie jest jednak rozwiązaniem dla osób z wrażliwą cerą, ponieważ może ją podrażniać.

Jakie są zalety szczoteczek elektrycznych?

Elektryczne szczoteczki do twarzy cieszą się dużą popularnością. Moda zaczęła się w Stanach Zjednoczonych i szybko dotarła do Polski. Zmiana szczoteczki z manualnej na soniczną porównywana jest przejściem ze zwykłej szczoteczki do zębów na elektryczną - gdy raz spróbujemy, trudno nam wyobrazić sobie powrót do starej metody. Według producentów, szczoteczki elektryczne działają nawet sześć razy skuteczniej od tradycyjnego mycia dłońmi. Dzięki temu, że wykorzystuje technologię soniczną, szczoteczka wykonuje nawet 300 ruchów oscylacyjnych na sekundę, dlatego skutecznie usuwa ze skóry resztki makijażu, zanieczyszczeń i sebum, głęboko oczyszczając pory.

Kto może stosować szczoteczkę soniczną do twarzy?

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Wady szczoteczek elektrycznych

Przede wszystkim nie ma jeszcze badań, które mówiłyby o długotrwałych efektach stosowania szczoteczek sonicznych. Dodatkowo, szczoteczka działa dość intensywnie, więc na początku jej stosowania musimy liczyć się z tym, że wszelkie zanieczyszczenia mogą wyjść na powierzchnię skóry. Wadą szczoteczek sonicznych jest też bez wątpienia ich cena. Tego typu szczoteczka, to wydatek rzędu kilkuset złotych. Nie zapominajmy również o kosztach wymiany główek szczoteczki co 3 miesiące. Co zaś najważniejsze, każda skóra jest inna, więc szczoteczka nie sprawdzi się u każdego. Przeciwwskazania do stosowania szczoteczki to:

Jak używać szczoteczki elektrycznej?

Przed użyciem szczoteczki musimy pamiętać o usunięciu makijażu oczu, bo szczoteczka się do tego nie nadaje. Następnie nakładamy na wilgotną twarz niewielką ilość preparatu oczyszczającego. Włączamy szczoteczkę i wykonujemy koliste ruchy na skórze twarzy. Pamiętajmy, by nie przyciskać jej zbyt mocno, bo obniży to siłę ruchów szczoteczki i zmniejszy efektywność oczyszczania. Oczyszczanie trwa około minuty. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa albo dopiero zaczynamy używać szczoteczki, włączmy ją tylko na 30 sekund. Szczoteczka zalecana jest również do pielęgnacji szyi i dekoltu.

Jak często używać szczoteczki elektrycznej?

Jeśli skóra jest zdrowa, możemy używać jej raz w tygodniu. Będzie wtedy pełniła rolę peelingu. Jeśli jednak będziemy jej nadużywać, możemy doprowadzić do zaburzeń bariery lipidowej skóry, a wtedy podobne zabiegi przyniosą odwrotny efekt. Nadużywając szczoteczki narażamy się na częste podrażnienia, uszkodzenia skóry i pojawianie się ropnych wyprysków, krost. Dlatego najlepiej szczoteczki używać z umiarem - wtedy, kiedy jest potrzebna.

Jak dbać o szczoteczkę?

Po zabiegu włączoną szczoteczkę przykładamy na kilka sekund do ręcznika. Szczoteczkę powinno się myć raz w tygodniu - najlepiej ciepłą wodą i mydłem. Końcówki powinniśmy wymieniać raz na 3 miesiące, ponieważ zużyte włoski przestają przynosić pożądane efekty.

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Co jest efektem nadużywania szczoteczki sonicznej do twarzy?