Nie wydasz majątku, a twoje usta zyskają objętość. Najlepsze naturalne sposoby

2024-02-05 12:13

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się na powiększanie ust. Powstaje coraz więcej gabinetów kosmetycznych oferujących zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy. Jednak decyzja o skorzystaniu z oferty wiąże się ze sporymi kosztami i ryzykiem, że coś może pójść nie tak. Warto poszukać naturalnych alternatyw.

Nie wydasz majątku, a twoje usta zyskają objętość. Najlepsze naturalne sposoby
Autor: Getty Images Nie wydasz majątku, a twoje usta zyskają objętość. Najlepsze naturalne sposoby

Piękne uwydatnione usta to marzenie wielu kobiet. Natura jednak obdarza nas w różnoraki sposób, zatem nie zawsze jesteśmy zadowolone z każdego elementu wyglądu. Choć medycyna estetyczna ma sporo do zaoferowania, to nie każdego stać na taki wydatek. Nie oznacza to jednak, że nic nie da się zrobić.

Kalina Ben Sira – ekspertka branży beauty opowiada o zabiegach medycyny estetycznej gwiazd!

Domowe powiększanie ust. Wypróbuj prostą metodę

Korzystanie z medycyny estetycznej to dla wielu kobiet rozwiązanie, które nie tylko poprawia ich wygląd, ale i samopoczucie. Zyskują utracony blask i pozbywają się kompleksów. Nie brakuje jednak miejsc, w których zabiegi wykonują osoby bez specjalistycznego wykształcenia w tym zakresie. A to budzi wątpliwości, czy dany zabieg zostanie wykonany poprawnie i bezpiecznie, a efekt będzie taki, o jaki nam chodziło.

Skóra warg jest bardzo wrażliwa, co można zauważyć, chociażby obserwując, jak pęka pod wpływem mrozu, czy wiatru. Poza tym usta są mocno ukrwione dlatego jeśli chcemy w naturalny sposób wpłynąć na ich objętość, warto wypróbować proste, domowe i bezbolesne metody. 

Jedną z nich jest peeling. Do niewielkiej miseczki wystarczy wsypać łyżeczkę mielonej kawy i kilka kropel oliwy z oliwek lub oleju kokosowego. Następnie kolistymi ruchami przez kilka minut należy masować usta. Dzięki temu pobudzimy ich ukrwienie. Zmieni się ich objętość i będą nawilżone. Następnie za pomocą letniej wody zmywamy peeling. Zabieg warto powtarzać kiedy planujemy uroczyste wyjście i chcemy, by nakładana szminka wyglądała efektowniej niż zwykle.

Nie tylko peeling, czyli jak naturalnie powiększyć usta?

Poza domowym peelingiem wygląd ust mogą zmienić inne naturalne czynności. Jedną z nich jest masaż kobido oraz joga twarzy. Dzięki codziennym praktykom możemy ujędrnić nie tylko okolice ust, ale także całą twarz. Na wygląd ust wpływa kondycja mięśnia okrężnego orbicolars oris. 

Dlatego stosując odpowiednie ćwiczenia, poprawiamy jego ukrwienie, damy o jędrność i odpowiednie rozluźnienie. W mediach społecznościowych można znaleźć wiele filmów instruktażowych ukazujących rodzaj ćwiczeń, które zdecydowanie pomogą zadbać o wygląd ust.

Kolejnym sposobem na optyczne powiększenie ust jest dobór odpowiedniego makijażu. Połączenie konturówki i błyszczyka nada ustom trójwymiarowego charakteru i sprawi, że usta będą pełniejsze.

Jeśli jednak zdecydujesz się na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, sprawdź koniecznie, czy wykonuje go wykwalifikowany kosmetolog. Nie narażaj swojego zdrowia i bezpieczeństwa.