Kosztuje grosze, a efekt jak ze spa. Babciny sposób działa jak marzenie
W domowym zaciszu możemy zrobić maseczkę na twarz, która podziała jak pielęgnacja w profesjonalnym SPA. Potrzebne są do tego... tabletki, które każdy ma w domowej apteczce. Jak to możliwe? Sekretem jest jeden składnik, a mianowicie kwas acetylosalicylowy.
Babcina maseczka z aspiryny - zalety
Jeśli chodzi o pielęgnację twarzy i ciała, nierzadko okazuje się, że najprostsze sposoby są najlepsze. Stare dobre babcine metody są współcześnie odkrywane na nowo. Dzięki mediom społecznościowym, jak Instagram czy TikTok, wiedza o tradycyjnych trikach jest rozpowszechniana, przez co robią one furorę wśród przedstawicieli i przedstawicielek kolejnych pokoleń.
Takim hitem jest kwas acetylosalicylowy, którego działanie na skórę jest zbliżone do działania kwasów stosowanych w profesjonalnych kosmetykach. Samodzielnie można więc przygotować maseczkę, która zostawi naszą skórę gładką i odżywioną – niczym po wizycie w profesjonalnym salonie.
Maseczka z aspiryny - zalety, przeciwwskazania
Kwas acetylosalicylowy znajduje się w popularnej aspirynie. Zastosowany na skórę, pomaga uporać się z zaskórnikami, wągrami, wypryskami, przebarwieniami i innymi niedoskonałościami cery.
CZYTAJ TEŻ: Jak pozbyć się zaskórników, wągrów i rozszerzonych porów?
Maseczka z aspiryny jest za to idealna dla osób z cerą mieszaną, tłustą, trądzikową. Doskonale oczyszcza, zmniejsza przetłuszczenie cery, wygładza.
Maseczka aspirynowa, chociaż jest prosta i skuteczna, nie jest dla wszystkich. Ostrożność powinny zachować osoby o skórze suchej i skłonnej do podrażnień, kobiety w ciąży, osoby uczulone na jakikolwiek składnik leku lub inne składniki maseczki.
Maseczka aspirynowa - przepis
Jak przygotować maseczkę aspirynową? Wystarczą 3-4 tabletki aspiryny, rozkruszone i rozpuszczone w łyżeczce wody wymieszanej z łyżeczką naturalnego jogurtu. Gotowy produkt można nałożyć na całą twarz lub na miejsca szczególnie potrzebujące maseczki, np. nos czy czoło, jeśli pokrywają je krostki.
Zaleca się stosowanie zgodnie z indywidualnymi potrzebami, 1-5 razy w miesiącu, nie częściej niż raz w tygodniu. Przed pierwszym zabiegiem warto wykonać próbę uczuleniową, umieszczając gotową mieszankę na małym fragmencie niewyeksponowanej skóry.