Od czego zacząć robienie paznokci żelowych? [Porada eksperta]

2016-01-23 12:54

Od dziecka interesuję się lakierami do paznokci. Po 15 latach malowania i pielęgnacji, chce zrobić kolejny krok i np. spróbować żelu. Ważne dla mnie jest, by paznokcie nie zniszczyły się za bardzo, dlatego nie chcę zacząć z hybrydą. Jak wygląda domowe nakładanie żelu, gdzie mogę kupić dobrą lampę i sprzęt?

Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Skoro zaczynasz, to proponuję od razu od dobrych produktów. Najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu lub hurtowni. Tam fachowiec dobierze odpowiednie produkty do Twoich potrzeb. Niezbędne będą: lampa, żel, pędzelek, cleaner, odtłuszczacz, ew. tipsy, klej, gilotyna, pilniki, blok.

Kroki: opiłowanie paznokci do wybranego kształtu lub nałożenie tipsów, oczyszczenie z pyłów, przemycie cleanerem i nałożenie pierwszej warstwy żelu, utwardzenie w lampie UV, przemycie cleanerem, kolejna warstwa żelu, utwardzenie w lampie i następnie opiłowanie do wybranego kształtu/zmatowienie, przemycie cleanerem i nałożenie ostatniej warstwy lub pozostanie przy dwóch. Zależy od grubości warstw i typy żelu. I teraz już lakier lub hybryda.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta