Co robić, żeby hybrydy nie odpadały? [Porada eksperta]

2015-12-27 23:38

Używam hybryd z firmy Semilac i Colorista, czasami zdarza się, że łączę te produkty. Moim problemem jest to, że szybko odpadają. Mam lampę UV 6 W i do tej pory jedną warstwę utwardzałam nawet 3 razy, czyli jakieś 3 minuty Może za długo? Nie piłowałam też płytki. Jak powinnam robić to prawidłowo? Najpierw oczyścić paznokieć, potem go odtłuścić primerem, a potem piłować? Czy najpierw piłować, a potem odtłuścić?

Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Utwardzanie hybrydy powinno trwać tyle, ile wskazuje producent. Są to przeważnie 2 min w lampie UV. Nie powinno się tego czasu ani skracać, ani wydłużać. A na pewno nie powinno się tego wydłużać trzykrotnie.

Prawidłowe kroki do nałożenia hybrydy: Zacznij od odsunięcia skórek. 1. Opiłowanie paznokci do wymaganej długości. 2. Delikatne zmatowienie płytki paznokciowej. 3. Przemycie paznokci cleanerem (odtłuszczaczem). Najlepiej używaj do przemywania wacików bezpyłowych. 4. Nałóż primer i odczekaj do wyschnięcia. 5. Nałóż bazę, utwardź w lampie, nie przemywaj cleanerem. 6. Nałóż wybrany kolor, utwardź w lampie, nie przemywaj cleanerem. 7. Nałóż top, utwardź w lampie. Przemyj cleanerem. 8. Nałóż oliwkę i gotowe :) Dodatkowo sprawdź, czy żarówki w lampie nie wymagają wymiany na nowe.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta