Obgryzione paznokcie a lakier hybrydowy [Porada eksperta]

2015-03-20 12:32

Mam ogromny problem z paznokciami, ponieważ obgryzam je notorycznie, a także skórki. Jest to nawyk, którego nie potrafię się pozbyć. Nie mogę już patrzeć na swoje paznokcie, są krótkie i brzydkie. Kilka razy próbowałam nakładać tipsy lub żele. Miałam ładne paznokcie przez 2 tygodnie. Jak zaczął się odrost milimetrowy, to bardzo mi to przeszkadzało i od razu spiłowałam i oderwałam. Co za tym szło, paznokcie były tak miękkie, że się łamały. Mam pracę biurową i kontakt z klientami. Wstydzę się swoich dłoni. Pomyślałam o lakierze hybrydowym, żeby sobie nałożyć chociaż na 2 tygodnie, aby moje paznokcie się wzmocniły i chociaż troszkę urosły (bez obgryzania). Czy żeby nałożyć lakier hybrydowy, muszę mieć długie swoje paznokcie? Czy mogę nałożyć na swoje? Czy jeśli samodzielnie zerwę ten lakier, to uszkodzę znowu płytkę paznokcia, tak jak przy tipsie?

Porada stylistki paznokci
Autor: Getty Images

Lakier hybrydowy działa podobnie jak żel czy akryl. Też trzeba go uzupełniać po 2-3 tygodniach i nie radziłabym samodzielnego usuwania tych produktów. Należy je usuwać/zdejmować profesjonalnie, by nie naruszyć lub uszkodzić płytki paznokciowej. Lakier hybrydowy jest usuwany specjalnymi płynami przy pomocy pilników/kostek. Samodzielne usuwanie doprowadzi do ponownego uszkodzenia płytki.

Do położenia lakieru hybrydowego nie musisz mieć długich paznokci. Lakier kładziony jest bezpośrednio na długość twojej płytki paznokciowej. Zarówno tipsy żelowe/akrylowe, jak i lakier hybrydowy wymagają pielęgnacji, systematycznego uzupełniania i profesjonalnego ich zdejmowania. Decyzja zatem należy do ciebie.

Pamiętaj o jednym, że każda ingerencja w paznokcie/ skórki typu obgryzanie, samodzielne zrywanie żelu prowadzi do coraz to gorszego ich stanu - robią się słabsze, cieńsze, bardziej wrażliwe, płytka może ulec deformacji, a paznokcie będą bardzo wolno rosły, co w rezultacie może powodować, że nawet lakier hybrydowy czy tipsy nie będą chciały "trzymać" się płytki paznokciowej, bo będzie za słaba. Najrozsądniej byłoby założyć tipsy lub hybrydę na dłuższy czas i stale (bez przerw) uzupełniać ją, by nie korciło cię ją obgryzać. Koszt hybrydy to 60-80 zł, tipsów - 100 - 150zł.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta